Верховний суд дозволив «Іроксу» не зносити будинок на Тернопільській

фото: Дивись. Інфо

Львівська міська рада програла ПрАТ «Ірокс» у Верховному Суді Касаційного господарського суду справу щодо знесення багатоповерхівки на вул. Тернопільській, 42 у Львові. Йдеться про житловий комплекс «Персенківка» в районі вул. Луганської-проспекту Червоної Калини.

Джерело: ухвала, оприлюднена 14 лютого 2022 року.

Судді: Тетяна Дроботова, Інна Берднік, Юрій Чумак.

Ще шість років тому Львівська міська рада почала судилася за знесення прибудови та надбудови житлового комплексу на вул. Тернопільській, 42, що збудувала компанія «Ірокс». У міській раді вважали це будівництво самовільним та хотіли, щоб забудовник зніс 1 045 м2 будівлі.

У січні минулого року Господарський суд відмовив Львівській міській раді у задоволенні позову. Це рішення залишив без змін також Західний апеляційний господарський суд.

Як зауважили судді, будівництво не можна трактувати як самочинне. Забудовник «Ірокс» отримав дозвіл на будівельні роботи, а саме на реконструкцію нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок, ще у 2008 році. І протягом цього часу ані міська рада, ані інші контролюючі органи не перевірили правильності будівництва, а «виявивши можливі порушення, вирішили покласти всі негативні наслідки лише на приватних осіб».

Однак Львівська міська рада подала касаційну скаргу, в якій просила скасувати рішення судів та підтримати знесення багатоповерхівки.

На думку юристів міськради, судді не взяли до уваги, що юридичні чи фізичні особи не набували права на земельну ділянку на вул. Тернопільській, 42, вона розташована в межах міста та є комунальною власністю територіальної громади. Львівська міська рада запевнила, що не ухвалювала жодних рішень про передачу ділянки жодним юрособам, зокрема і ПрАТ «Ірокс» чи їхній пов’язаній компанії ТОВ «Персенківка». Окрім того, вказано у позові, дозвіл на будівельні роботи ПрАТ «Ірокс» отримав незаконно, бо міська рада не видала йому жодних потрібних для цієї процедури документів.

Однак Верховний Суд закрив касаційне провадження. На думку суддів, міська рада не спростувала незаконність дозволу на будівельну роботи компанії «Ірокс». Земельна ділянка, де ведеться будівництво, належить ТОВ «Персенківка», згідно з рішенням виконкому Львівської міської ради від 1998 року «Про інвентаризацію земель міста Львова».

Нагадаємо, компанія «Ірокс» зареєстрована у Львові та має репутацію незаконного забудовника. Генеральним директором є Ігор Микичак, якого у 2018 році затримали через імовірне шахрайство під час будівництва декількох багатоповерхівок у Львові. Наразі жодного вироку в кримінальних провадженнях, де він фігурує, немає.

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі