Виконком з порушенням генплану дозволив збудувати багатоповерхівку замість вілли Кароліни

Візуалізація майбутнього будівництва. Джерело: ЛМР

На місці вілли «Кароліна» на вулиці Колумба у Львові збудують багатоквартирний житловий будинок на 34 квартири із вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом.

Вілла Кароліна. Джерело: Google Maps

Відповідні містобудівні умови та обмеження виконавчий комітет Львівської міськради затвердив сьогодні, 19 листопада. Заявниками виступили Ігор та Марія Штай.

Львівська міська рада безкоштовно виділила їм землю ще три роки тому, в липні 2019-го. Причому для індивідуального житлового будинку, а не багатоповерхівки. Як виявилось, перед цим будинок на Колумба, 8 розділили на два і присвоїли їм два окремі поштові номери: 8 і 8А. Його придбав Ігор Штай, а потім подарував будинок під номером 8а Марії Штай.

Зараз призначенням землі вже змінене на «будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». На ділянках площею майже 20 «соток» на вул. Колумба збудують три секції різної висоти: на три, п’ять та шість поверхів – від 9,6 до 23,2 метрів.

Візуалізація будівництва. Джерело: ЛМР

Порушення генплану

На генеральному плані всі три ділянки розташовані на місці запланованого транспортного кільця, а зонінг визначає цю територію як зону транспортної інфраструктури. Тобто ні житло, ні офіси тут не мали б розміщувати.

Водночас детальним планом території, затвердженим виконкомом, ділянки віднесли до торгово-ділової зони Г-2, хоча виконком не має права змінювати зонінг. Загалом в цій зоні теж не мало бути житла, але в зонінгу прописані так звані допустимі види. Тобто в окремих випадках тут дозволяється розміщення житлових квартир, але лише на верхніх поверхах. Причому використання ділянки для потреб мешканців житлової частини будинку має становити не більше 60%.

Згідно з інформацією про майбутнє будівництво, яку оприлюднили в липні на засіданні містобудівної ради, в майбутньому комплексі загальна площа квартир становитиме понад 2,7 тис. кв. м. Натомість громадські приміщення становитимуть лише 590 кв. м, що в понад чотири рази менше площі житла.

Крім того, відсоток забудови ділянок становитиме максимум 42,5%, а щільність населення сягатиме 800 люд./га. Для громадських зон ці показники не регламентуються, але якщо б це було в житлових зонах, то такий відсоток значно перевищує допустимі 18-37%, а щільність населення у 800 люд./га відповідає 9-поверхівці.

Висновок містобудівної ради

Архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради розглядала це будівництво двічі.

Перший раз у липні минулого року. Тоді за проєкт, який включав не тільки офіси та житло, а й апарт-готель, проголосував лише один член ради, восьмеро було проти, а ще десять – утримались.

Наприклад, члени ради зауважили, що вулиця Колумба досить вузька і там вже виникають затори, а новий будинок ще більше ускладнить ситуацію. Крім того, на запитання про те, чи досліджували існуючий будинок – віллу «Кароліна», отримали відповідь, що таке дослідження взагалі не проводилось.

Вигляд на вулицю Колумба. Джерело: Google Maps

Вдруге це питання розглянули вже в липні цього року. Розробник проєкту розповів членам ради, що затвердженим детальним планом території і справді не передбачено цього об’єкту. Але нібито його включать під час змін до детального плану території, які розробляються. Крім того, члени ради зауважили, що тут відсутні дошкільні заклади і місця для дозвілля, та не виконана вимога щодо використання для житлового будинку тільки 60% площі ділянки.

Незважаючи на ці зауваження, тепер «за» проєкт проголосувало вже дев’ятеро членів ради, а тому прийняли позитивне рішення для забудовника. Ще п’ятеро членів ради утримались.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.

Міськрада програла «Іроксу» у справі знесення будинку на Тернопільській

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі