Підозрюваному у торгівлі наркотиками експоліцейському Юрієві Фоку зменшили заставу

Затримання поліцейських Львівського райуправління за торгівлю наркотиками. Фото: СБУ

Колегія суддів Львівського апеляційного суду частково задовольнила скаргу адвоката підозрюваного у торгівлі наркотиками експоліцейського Юрія Фока. Останньому змінили умови запобіжного заходу – залишили під вартою, але розмір застави зменшили з 2,27 млн грн до 681 тис. грн.

Джерело: ухвала Львівського апеляційного суду, оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як раніше розповідали «Наші гроші. Львів», Юрій Фок є одним із учасників організованої групи Личаківського відділ поліції, яка налагодила у Львові продаж важких наркотиків та психотропних речовин, таких як амфетамін, «Альфа PVP», метадон та героїн.

Викрити групу вдалось за допомогою агента, якого поліцейські залучали як понятого та помічника. Згодом вони дізнались про його діяльність на користь ДБР та прокуратури і намагались сфабрикувати проти нього кримінальне провадження.

Аргументи адвоката

Захисник обвинуваченого Юрія Фока адвокат Андрій Шамбровський клопотав про скасування запобіжного заходу підозрюваному. Своє прохання мотивував тим, що тримання під вартою обґрунтовано рапортами працівників СБУ, а збирання доказів мало здійснюватись працівниками ДБР або Львівської обласної прокуратури. Відтак, на думку захисника, спосіб збирання доказів є  неприпустимим.

Адвокат стверджує, що протоколи допиту деяких свідків не можуть братись до уваги оскільки «ці особи є наркозалежними, не мають жодних моральних принципів та схильні до надання неправдивих свідчень».

Шамбровський додав, що судом першої інстанції не доведені ризики, що Юрій Фок буде переховуватись від слідства, спотворювати докази чи впливати на свідків. Як аргумент зазначив, що зараз підозрюваний звільнений з поліції.

Також, на думку захисту, розмір застави у 2,27 млн грн є непомірним, бо у Фока немає нерухомого майна, транспортних засобів, а його офіційний дохід за декларацією за 2020 рік становить менше 281 тис. грн.

Мотивація суду

Колегія суддів дійшла висновку, що суддя першої інстанції всебічно та у повному обсязі довів обставини, які виправдовували обмеження Юрієві Фоку перебувати на волі.

«Дослідивши матеріали клопотання в межах своєї компетенції, слідчий суддя у висновках чогось очевидно необґрунтованого чи недопустимого не встановив. Не виявлено таких обставин і колегією суддів»,зазначено в рішенні колегії.

Але апеляційний суд погодився з занадто високим розміром застави для підозрюваного і призначив заставу у сумі 300 розмірів прожиткового мінімуму, тобто 681 тис. грн. Такий розмір є максимальним при вчиненні тяжкого злочину, але може бути збільшеним у особливих випадках.

Запобіжний захід щодо Юрія Фока триватиме до 13 листопада.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі