Ремонт десяти кілометрів траси Київ-Чоп коштуватиме 243 млн грн

Фото умовне, джерело: САД у Тернопільській області

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області підписала договір із ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» на ремонт дороги М-06 Київ – Чоп вартістю 243 млн грн.

Проведуть поточний ремонт частини траси протяжністю 9,5 км (707-716 км автошляху). Отож, середня вартість складе 25,5 млн грн за кілометр. Завершать роботи до кінця 2021 року.

Ремонт цієї ділянки зазначений у переліку Закарпатської САД на 2021 рік. Загалом служба планує відремонтувати 265 кілометрів доріг, а також проведе реконструкцію мостів, один демонтаж та замовила проєкт на будівництво нового мосту. Всього на реконструкцію дорожньої інфраструктури області виділено 1,7 млрд грн.

Окрім переможця участь в торгах взяли ТОВ «ПБС» і «ШБУ-77», але їхні пропозиції були на 219 тис. та 2,3 млн грн дорожчими. Жодна з компаній не оскаржувала умови тендерної документації чи процес обрання переможця.

Контрактом передбачено, що підрядник надасть гарантію на експлуатацію об’єкта. Зокрема, що дорожня основа перебуватиме в якісному стані щонайменше 8 років, асфальтне покриття —5 років, а будівлі та споруди експлуатаційної та транспортної служб — впродовж 12 років. Підрядник встановить три автобусні зупинки, а їхня вартість складе 757 тис. грн.

За договірною ціною, «Онур» витратить 7,1 млн грн на зарплати працівникам, а отримає прибутку на 1,1 млн грн, тобто близько 0,5% від суми закупівлі.

Про підрядника

ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» нележить до групи компаній «Онур» і зареєстроване у Києві. Його власниками є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон – двоюрідний брат дружини Емре Караахметоглу. Останній є топ-менеджером «Онуру».

Як повідомляли «Наші гроші», у березні 2020 року інша компанія з групи «Онуру» — «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» разом із пов’язаною компанією «Гьочай», розіграли найбільший тендер 2020 року на будівництво Запорізького мосту. Його вартість — 12 млрд грн. У обох компаній були наявні схожості у тендерних пропозиціях, однакові метадані, спільні довірені особи та нотаріуси.

ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» є одним з найбільших підрядників Укравтодору на ремонтах доріг і з початку 2020 року отримав 93 держзамовлення на 16,1 млрд грн.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі