Скільки заробляють керівники комунальних підприємств у Львові

Найбільші премії отримував керівник ЛКП АТП №1 Орест Хамула. Його оклад становить лише 41 тис. грн, однак у лютому йому нарахували 151 тис. грн премії, а у квітні – ще 102,5 тис. грн.
Фото: Дзеркало тижня

Депутат Львівської міськради Петро Адамик заявив, що керівники комунальних підприємств Львова завдяки преміям та доплатам отримують по 120-150 тис. грн на місяць при посадових окладах близько 60 тис. грн. Про це повідомив сайт «Щоденний Львів».

Заяву щодо зарплат Адамик зробив під час прес-конференції разом з ще кількома депутатами. На ній пояснили, чому на останніх пленарних засіданнях сесії ЛМР депутати масово не голосують за прийняття деяких рішень щодо КП.

«Наші гроші. Львів» перевірили цю інформацію і виявилось, що насправді керівники комунальних підприємств не отримують щомісяця по 120-150 тис. грн. Однак в кількох випадках розміри їх квартальних премій вражають.

Згідно з річними деклараціями керівників «Львівводоканалу», «АТП №1», «Львівелектротрансу» та «Львівтеплоенерго» за 2019 рік, їх дохід в середньому становив 53-73 тис. грн щомісяця, тобто вдвічі менше заявленої суми. Ця сума – це нарахований дохід, від якого слід відняти 19,5% податків.

Щодо цьогорічної ситуації з доходами керівників комунальних підприємств, то ми отримали від ЛМР дані про нарахування заробітної плати керівникам семи КП за п’ять місяців. Врахуйте, що суми, вказані нижче, це також нарахування, а не сума «на руки» після сплати податків.

Серед усіх нарахувань для керівників семи комунальних підприємств, найбільші премії отримував керівник ЛКП АТП №1 Орест Хамула. Його оклад становить лише 41 тис. грн, однак у лютому йому нарахували 151 тис. грн премії, а у квітні – ще 102,5 тис. грн. Тобто загалом у ці місяці нарахування становили 192 і 143,5 тис. грн відповідно.

Орест Хамула. Фото Galinfo

Як пояснили у міськраді, премія для керівників великих підприємств залежить від багатьох чинників, в тому числі рівня виконання планових показників. Її нараховують раз у квартал. Додатково також існує премія за рік роботи у цілому.

На прикладі Хамули це виглядає так:

 • у січні йому нарахували лише 41 тис. грн окладу.
 • у лютому виплатили і річну, і квартальні премії. Його квартальна премія вийшла 270% посадового окладу, а річна – ще 120%. Тож, у лютому до окладу в 41 тис. грн нарахували і квартальну премію (101,8 тис. грн), і річну премію (49,2 тис. грн). Загалом – 192 тис. грн.
 • у березні знову нарахували лише 41 тис. грн окладу,
 • у квітні до окладу нарахували премію за попередній квартал (250%) – плюс 102,5 тис. грн,
 • у травні – знову лише оклад 41 тис. грн.

Посадові оклади керівників комунальних підприємств такі:

Комунальне підприємство тис. грн
«АТП №1» 41
«Львівтеплоенерго» 60,08
«Залізничтеплоенерго» 35,11
«Львівводоканал» 54,62
«Львівавтодор» 31,28
«Львівсвітло» 28,87
«Львівелектротранс» 49,75

А тепер про премії за 5 місяців цього року:

 • керівникові «Львівелектротрансу» – нараховували лише один раз у лютому 67,16 тис. грн, середній показник: 59,7 тис. грн/міс.
 • керівникові «Львівсвітло» (в.о.) – не виплачували, середній показник: 28,7 тис. грн/міс.
 • керівникові «Львівавтодору» – лише один раз у січні 68,1 тис. грн, середній показник: 47 тис. грн/міс.

Ще три керівники КП отримували кошти також за колонкою «інше»: надбавки, індексація, відпускні, лікарняні та інше.

 • в.о. керівника «Львівводоканалу» за статею «інші» в січні нарахували понад 106 тис. грн, а потім у лютому – ще майже 46 тис. грн, у березні – майже 50 тис. грн, у квітні – понад 26 тис. грн, у травні – понад 33 тис. грн, премій не було, середній показник: 70,6 тис. грн/міс.,
 • в.о. керівника «Залізничтеплоенерго» отримував лише малі премії (не більше 3 тис. грн), а також «інші» доплати, які становили 7-17 тис. грн, середній показник: 30,5 тис. грн/міс.,
 • в.о. керівника «Львівтеплоенерго» у січні нарахували 60 тис. грн премії плюс ще 9 тис. грн за колонкою «інше», а потім у лютому ще раз «інше» на майже 25 тис. грн, середній показник: 72,3 тис. грн/міс.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі