Хотинська міськрада купила сміттєвоз за 3,2 млн грн у фірми, яку підозрюють в завищенні цін на контейнери у Дніпрі

Хотинська міська рада 23 листопада підписала договір з ТОВ «Сучасні вантажівки» на закупівлю сміттєвоза за 3,2 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, фірма поставить міськраді сміттєвоз із заднім завантаженням Hidro-Mak на шасі Ford Gargo 1833 DC. За словами представника підрядника, такий сміттєвоз на сайті коштує 96 тис. євро (3,02 млн грн за курсом НБУ станом на 26 листопада). Міськрада отримає техніку до кінця листопада цього року.

На торгах фірма-переможець змагалася з ТОВ «Автогрупп». Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціна переможця була на 3,1 тис. грн дешевшою.

ТОВ «Сучасні вантажівки» зареєстроване 2008 року в Києві. Його засновниками є ТОВ «Ріалто» та ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Коннект», а кінцевим бенефіціаром – Ольга Мещаніна. Як раніше повідомляли «Наші гроші», протягом 2011-2014 років «Коннект» належав до управління ТОВ «КУА «Інвестиційні партнери» нардепа від «Самопомочі» Андрія Журжія. Акціями «Коннекту» в кінці 2013 року володіли белізький офшор «Пальміра Фінанс ЛТД» та ТОВ «Дженерал Істейт». Тепер ж цей фонд повністю належить ТОВ «Дженерал Істейст», власницею якого є та ж Мещаніна. ТОВ «Сучасні вантажівки» входить до групи автомобільного холдингу «Автек», власником якого називають Євгена Мещаніна, родича Ольги Мещаніної.

Протягом 2017-2018 років компанія отримала замовлень на 1,2 млрд грн, враховуючи поточну угоду. Згідно з сайтом Clarity, найбільше договорів компанія підписала з АТ «Укргазвидобування», серед яких − цьогорічна купівля вахтових автомобілів за 116 млн грн.

Фірма «Сучасні вантажівки» фігурує в кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 191 ККУ (розтрата майна), зареєстрованому в липні цього року. Згідно з ухвалою, КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міськради замовило в фірми пластикових контейнерів для збору сміття на загальну суму 46,4 млн грн. Однак всеукраїнських рух проти політичної корупції «Під контролем» встановив, що підрядник купив ці контейнери за цінами, вищими від середніх ринкових. Загальна вартість можливої переплати становить 4,3 млн грн. Правоохоронці підозрюють, що службові особи КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів», зловживаючи службовим становищем, допустили розтрату бюджетних коштів та завдали шкоду інтересам держави в особливо великих розмірах. Поки що інших деталей у провадженні немає.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі