АМКУ оштрафував «розпильщиків», яких виявила журналістка «Наші гроші. Львів», на 128 тис. грн

Адміністративна колегія Львівського обласного тервідділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ПП «Захід-Автобуд» та ПП «Захід-Трансбуд» загалом на 128 тис. грн за антиконкурентні дії під час закупівлі від Сихівської районної адміністрації Львова на ремонт автомобільних доріг та тротуарів.

Пов’язаних учасників виявила журналістка «НГ. Львів», після чого юристи проекту «Тисни» (Bihus.Іnfo) та «Центру протидії корупції» надіслали в АМКУ звернення, й адмінколегія розпочала перевірку закупівлі.

Нагадаємо, у  квітні цього року Сихівська райадміністрація проводила торги на ремонт доріг та тротуарів за 7,8 млн грн. Закупівля відбувалася за трьома лотами, у одному з яких між собою змагалися ПП «Захід-Автобуд» та ПП «Захід-Трансбуд». В результаті торгів замовник підписав договір з першою компанією на ремонт доріг за 1,9 млн грн.

Як з’ясували «НГ. Львів», у фірм-конкурентів були не тільки схожі назви, але й спільні засновники. Єдиним власником та директором «Захід-Автобуду» був Михайло Чернявський. Йому ж належало 70% фірми-конкурента «Захід-Трансбуд», а ще 30% цієї компанії володіла Анеля Дедюхіна.

Пов’язаність фірм також була помітна в документації. Наприклад, у довідці про загальні відомості про учасників компанії подали однакові адреси розташування офісів. А у довідці про згоду на обробку персональних даних директор «Захід-Трансбуд» Андранік Мгламян вказав своїм місцем роботи «Захід-Автобуд».

Після публікації «НГ. Львів» Сихівська райадміністрація та переможець «Захід-Автобуд» розірвали договір.

Тепер же, завдяки зверненню юристів «Тисни», АМКУ провів розслідування та оштрафував кожну фірму на 64 тис. грн. Ці компанії також не зможуть брати участь у торгах протягом наступних трьох років.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі