Червоноградські комунальники зробили все можливе, аби придбати ліхтарі по 10 тисяч в улюбленої фірми

Світильник СП 1К – 30 Spys 40

Червоноградське комунальне підприємство «Комунальник» за результатами відкритих торгів 27 квітня підписало договір на постачання світильників на понад 224 тис. грн з ТОВ «Системи енергозбереження та освітлення». Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Комунальники вирішили придбати 22 світильники типу СП 1К – 30 Spys 40 по 10,2 тис. грн кожен, які виробляє компанія з Львівщини – вже згадане ТОВ «Системи енергозбереження та освітлення» («СЕТО»).

Про те, що підприємці могли пропонувати еквівалентний товар, згадано лише в одному реченні в тендерній документації: «В разі подачі еквіваленту товару, що запропонований Замовником в технічних вимогах, учасник окремо подає порівняльну характеристику запропонованого ним товару…».

Раніше “СЕТО” вже продавало аналогічні світильники КП “Комунальник”, однак комунальники “забули” оприлюднити цю інформацію на Prozorro (джерело: портал 007.org.ua)

Згідно зі ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», у разі якщо технічна специфікація містить посилання на конкретну марку, фірму, конструкцію або тип предмета закупівлі тощо, то специфікація також повинна містити вираз «або еквівалент». Натомість у технічних вимогах про еквівалент взагалі не згадано. Як і в заголовку, і тексті короткого оголошення на Prozorro. Причому пошук в мережі по назві світильників видавав лише дану закупівлю.

Окрім виробника, участь в торгах взяла лише одна компанія, яка пропонувала світильники того ж «СЕТО». Пропозиція ТОВ «ВілКом Монтаж» була лише на 20 гривень дорожчою. Під час аукціону конкуренти взагалі не зменшували ціну.

Обидві компанії подали на торги довідки, які тендерний комітет вимагав у довільній формі, з ідентичним текстом та пунктуацією.

Фотографія світильника, завантажена на Prozorro тендерним комітетом КП

В оголошенні про закупівлю КП «Комунальник» завантажив фотографії потрібного світильника СП 1К – 30 Spys 40. З них видно, що такі ліхтарі вже встановлювали в Червонограді. Як стало відомо з порталу 007, компанія «СЕТО» вже продавала червоноградським комунальникам такі світильники.

Так, у листопаді минулого року КП придбало у них світильників на 98,4 тис. грн. Причому звіт про цей договір відсутній в системі Prozorro, в якій замовники зобов’язані повідомляти про усі договори від 50 тис. грн.

ТОВ «Системи енергозбереження та освітлення» («СЕТО») належить Юрію Романенко та Андрію Гудзоватому. ТОВ «ВілКом Монтаж» було створено лише у лютому цього року, власниками є Остап Шипайло, Андрій Панас та Назарій Демидів.

Останній також є директором ТОВ – Компанія «ВілКом», яке надавало «СЕТО» відгук для інших торгів.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі