Начальник львівського СІЗО «виторгував» у військової прокуратури 17 тис. грн штрафу за хабар у 54 тис. грн

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором військової прокуратури Львівського гарнізону ЗРУ та начальником Львівської установи виконання покарань (№19) Богданом Гальчишаком, якого звинувачували у зловживанні впливом та отриманні хабара розміром $2 тис (54 тис. грн), наклавши на підсудного штраф – 17 тис. грн. Про це свідчить вирок Галицького райсуду м. Львова від 14 червня 2017 року, який був оприлюднений 20 червня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Начальнику львівського СІЗО Богдану Гальчишаку інкримінували зловживання впливом за ч. 2 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення держслужбовцем). Дана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу (12 750-25 500 грн) або тюремного ув’язнення на строк 2-5 років.

Нагадаємо, Богдана Гальчишака затримала 14 березня цього року при отриманні хабара у $2 тис. Як повідомляв ZAXID.NET, під час обшуку в кабінеті полковника внутрішньої служби вилучили понад 6 тис. доларів та 600 євро.

Згідно з матеріалами справи, Гальчишак обіцяв посприяти у наданні медичною частиною львівського СІЗО довідки, яка б дала дозвіл на проходження медико-соціальної експертної комісії для продовження інвалідності для арештованого чоловіка потерпілої. За це Гальчишак вимагав спочатку $1 тис. хабара, однак потім підвищив суму неправомірної вигоди до $2 тис.

Першу половину зазначеної суми Гальчишак отримав 7 березня, а другу – 14 березня, коли і був затриманий.

Як встановило слідство, до моменту затримання Гальчишак встиг зустрітись з начальником медчастини львівського СІЗО (посаду займав і досі займає Степан Ковальчук) і повідомити про необхідність видачі арештованому довідки для проходження комісії. Про результат цієї розмови у вироку не повідомляється.

Згідно з затвердженою судом угодою, Гальчишак має заплатити 17 тис. грн штрафу, а також оплатити витрати судово-трасологічної експертизи у розмірі 4,5 тис грн.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі