Верховний суд не дозволив виселити «Замок лева» з приміщень на Глінки

Верховний суд України скасував постанову Вищого господарського суду України, який підтримав вимогу Комунального підприємство Львівської обласної ради «Нерухомість та майно» про повернення приміщень готелю «Замок лева», що на Глінки, 7 та 9 у Львові в комунальну власність.  Верховний суд направив справу на новий розгляд, відтак на даний час в приміщеннях на Глінки законно діятиме готель, яким управляє ТОВ «Замок лева».

Нагадаємо, суперечка ТОВ «Замок Лева», яке управляє одним з найдавніших приватних готелів у Львові, та комунального підприємства ЛОР триває з початку 2016 року. У лютому 2016 року КП «Нерухомість та майно» звернулось до суду з вимогою про виселення готелю «Замок лева» з двох історичних віл на вулиці Глінки. Управління заявило, що 31 грудня 2015 року сплив термін дії договору оренди і, як власник майна, воно не бажає його продовжувати. Про свої наміри управління повідомило товариство 27 січня, через місяць після закінчення дії угоди. Юристи «Замку Лева» оскаржували цей момент, наголошуючи, що про розірвання угоди їм мали повідомити за місяць до закінчення дії договору. А оскільки цього не було зроблено, то він автоматично вважається продовженим на наступні 13 років. Вищий  господарський суд  підтримав рішенян судів першої інстанції і став на сторону обласного управління через зміни в нормах Цивільного кодексу, який підтверджував правоту управління.

Натомість, судді Верховного суду з’ясували, що суди попередніх інстанцій не перевірили, з якою метою буде використовуватися нерухоме майно, яке є предметом договору. Цей момент важливим з огляду на те, що якщо майно буде знову передаватися в оренду, то це буде порушення прав ТОВ «Замок Лева». Оскільки законодавство передбачає, що орендар, який належно виконує свої обов’язки за договором оренди, після закінчення строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення цього договору на новий строк. Тому суд направив справу на новий розгляд до Господарського суду Львівської області.

Готель «Замок Лева» був відкритий у 1991 році в двох історичних будинках по вул. Глінки, 7 і 9. Зараз готель займає 874 кв. м, виплачуючи за оренду комунального майна 17 000 грн щомісяця (близько 19,5 грн/кв. м). У 2008 році управління комунального майна ЛОР через суд намагалося збільшити орендну плату, однак суд не задовольнив того позову. Тут 13 номерів, ціни на які коливаються від 660 до 945 грн за особу. На Booking.com готель оцінений у 8,8 балів із 10 можливих. Власниками «Замку Лева» є двоє львів’ян – Володимир Ткачук та Роман Карачевський.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі