Суд зняв арешт з чотирьох приміщень, що були незаконно виведені з комунальної власності

Галицький районний суд міста Львова скасував арешт чотирьох приміщень які минулого року були незаконно виведені з комунальної власності за підробленими документами. Про це стало відомо з ухвал суду від 22 та 23 березня.

Йдеться про приміщення на вулицях Хмельницького, 37 (30,2 кв. м), Стецька, 11 (339,3 кв. м), Левицького, 22 (38,9 кв. м ) та Зеленій, 202 (238,7 кв. м).

Всі ці приміщення минулого року були незаконно виведені з комунальної власності та продані третім особам на підставі підроблених документів. Про це «НГ.Львів» детально писали у тексті «Схема з усіма відомими».

Нагадаємо, протягом кількох місяців міська рада втратила десятки комунальних приміщень в центрі Львова. В шахрайській схемі була задіяна група осіб. Хтось з них підробляв документи, на підставі яких реєстрували власність на приміщення у Львові у нотаріуса з міста Обухів (Київська область). Реєстрацію проводили на 42-річного чоловіка з Луганської області. Пізніше він продавав нерухомість вже львів’янину, який вносив це майно в статутний капітал фіктивного підприємства. А з цього підприємства майно виводили треті особи, які, згідно з законодавством, є добросовісними набувачами. Тобто оскаржити їх власність вже дуже складно. У більшості випадків  цими набувачами були львів’янки Ірина Сандул та Людмила Малькова.

Юристи мерії звернулись до суду і було відкрито кримінальне провадження «щодо незаконного заволодіння невідомими особами нежитловими приміщеннями» в рамках якого, на низку об’єктів нерухомості наклали арешт. В процесі розслідування слідчі з’ясували, що «невстановленими особами вчинено заволодіння чужим майном шляхом обману, в особливо великих розмірах».

«Невстановлені особи» досі залишаються невставленими. Проте арешт з чотирьох приміщень, що, як підозрює слідство, були незаконно виведені з комунальної власності, вже знято. Суддя Галицького районного суду Олег Юрків прийшов до висновку, що «правові підстави для накладення арешту на нежитлові приміщення відсутні».

Згідно з ухвалою, на даний час законними власниками майна є саме ті люди, які заволоділи ним через підроблені документи. Вони не мають статусу підозрюваних, відтак арешт їх майна не є правомірним. Крім того, ні мерія, ні слідчі не змогли надати доказів того, що дане майно належить міській громаді.

На сьогодні, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, приміщення на вулиці Хмельницького, 37 належить Романові Андрієвському. Приміщення на вулиці Зеленій, 202 належить Людмилі Мальковій, Ірині Сандул та Миронові Гавриляку.  На вулиці Стецька, 11 – Людмилі Мальковій та Ірині Сандул. На вулиці Левицького, 22 – Людмилі Мальковій та Ірині Сандул.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі