Завдяки заточці із відтермінуванням оплати на рік обленерго закупилось електрикою у рідної фірми екс-міністра

Фото умовне, джерело: litsa.com.ua

ПАТ «Закарпаттяобленерго» 16 листопада уклало угоду з ТОВ «Електротрейдінг Груп» на закупівлю 128,2 тис. МВт-год електроенергії з метою компенсації технологічних втрат електричної енергії на її розподіл мережами. Підприємство було єдиним учасником тендеру.

Вартість договору – 668,5 млн грн, а ціна за один кВт-год  – 5,2 грн (з ПДВ).

Це вже третя угода між «Закарпаттяобленерго» і ТОВ «Електротрейдінг Груп» на закупівлю електричної енергії з метою компенсації технологічних втрат на розподіл електромережею у 2022 році. У червні договір на 187,45 млн грн (2,8 грн/кВт-год, а після щомісячних додаткових угод 13 вересня утвердили ціну 4,8 грн/кВт-год). 8 листопада укладено ще одну угоду на 224,7 млн (4,4 грн/кВт-год).

Неціновий критерій

Ще під час першого оголошеного тендеру організатор торгів «Закарпаттяобленерго» зазначило неціновим критерієм для учасників відстрочку платежу до 360 банківських днів. Єдиний конкурент «Електротрейдінг Груп» ТОВ «Нью Стрім Енерджі” повідомив, що готовий чекати на сплату за електроенергію до 120 банківських днів, коли майбутній постачальник готовий до відстрочки платежу від 280 до 360 банківських днів. Таким чином пропозиція ТОВ «Електротрейдінг Груп» стала більш привабливою через готовність понад рік чекати на оплату.

Тобто, фактично організатор залишає за собою право сплатити за електроенергію через рік. А може і сплатити одразу. У наступних тендерах ПАТ «Закарпаттяобленерго» вже була прописана обов’язковою умовою відстрочка платежу на 360 банківських днів без нарахування пені по будь-якому платежу.

Більше конкурентів у «Електротрейдінг Груп» на торгах у «Закарпаттяобленерго» не було.

Щодо ціни на електроенергію

В угодах з ТОВ «Електротрейдінг Груп» фіксувалася ціна на МВт-год, але з приміткою, що якщо на ринку «на добу наперед» середньодобова ціна буде вище фіксованої, то будуть платити по ринку. А коли фіксована ціна для «Електротрейдінгу» вище ринкової, то «Закарпаттяобленерго» слухняно нараховує електроенергію за встановленим тарифом.

За останньою угодою від 16 листопада ціна на кВт-год складає 4,34 грн (без ПДВ). На сайті Оператора ринку ми бачимо, що в листопаді максимальна ціна на кВт-год не підіймається вище 4 грн, а середньозважена складає приблизно 3,5 грн. Тобто на постачанні кожного зі 128 мільйонів кВт-год енергії ТОВ «Електротрейдінг Груп» зароблятиме мінімум 34 копійки, а в години не пікового навантаження – усі 84 копійки.

Про підприємство

ТОВ «Електротрейдінг Груп» засновано у 2018 році в Києві. Власником до осені 2020 року був Володимир Крупко, син екс-міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, що працював в обох урядах Юлії Тимошенко. Крупко-молодший до 2019 року очолював наглядову раду ПАТ «Волиньобленерго».

У 2020 році новим власником підприємства став Сергій Астапов, відомий тим, що у 2013 році він був керівником компанії «Кустос інвест», якій належав сєверодонецький завод «Склопластик», який пов’язували з тодішнім віцепрем’єром Юрієм Бойком. Також у 2013 році він обіймав посаду голови наглядової ради ПАТ «Факел» – у 2012 році це підприємство було одним фаворитів «Укртрангазу».

Зараз директором «Електротрейдінг Груп» є Валентин Єфіменко, підписантом – Олександр Колода.

За даними у системі Prozorro, з березня 2019 року з «Електротрейдінг Груп» укладено 18 угод на 2,82 млрд грн, абсолютна більшість з них на постачання електроенергії.

ПАТ «Закарпаттяобленерго» належить кіпрській фірмі «Ombri Electrical Energy Co Limited», кінцевий бенефіціар – Юлія Льовочкіна, сестра Сергія Льовочкіна.

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк. 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі