«Називайте війну війною» – у Львові відкрили виставку, присвячену журналістам

Фото виставки тут і нижче: Роман Балук

У Львові, на площі Ринок, відкрили виставку «Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022», яка покликана розповісти про журналістів, які загинули, опинились у полоні чи зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку Росія розв’язала проти України.

«З одного боку – це жест солідарності з нашими колегами, які продовжують працювати і розповідати про війну Росії проти України, незважаючи на небезпеку. А з іншого боку, назва цієї виставки – це заклик і до іноземних журналістів не забувати про значення слів і називати війну саме війною, а не кризою, конфліктом чи військовою операцією», – говорить виконавча директора Українського ПЕН-клубу Тетяна Терен.

Під час відкриття виставки відбулася акція, в якій взяли участь журналісти, активісти та друзі тих, хто загинув, потрапив в полон чи був поранений під час війни з 24 лютого. Вони прийшли з фотографіями постраждалих колег та розповіли їхні історії. Зокрема до акції долучилися журналістка Hromadske Мар’яна П’єцух, журналістка Радіо Свобода Галина Терещук, генеральний продюсер UA:Українське радіо Дмитро Хоркін, політолог, друг загиблого на війні американського журналіста Брента Рено Микола Давидюк, журналіст та фоторепортер Станіслав Козлюк.

«Російські війська порушують всі можливі й неможливі військові закони, і хочуть це приховати, тому мішенню стають також журналісти», – сказав у своєму виступі Микола Давидюк, розповідаючи про вбивство журналіста Брента Рено російськими окупантами на Київщині.

На виставці представлені і фотографії постраждалих журналістів, обстріл телевежі в Києві та фотографії репортерів Мстислава Чернова і Євген Малолєтка, які знімали воєнні злочини росіян в Маріуполі. Вони були єдиними міжнародними журналістами, які залишилися в українському Маріуполі, і більше двох тижнів документували його облогу.

За даними організаторів, станом на 29 березня за час повномасштабної війни в Україні з 24 лютого загинуло 6 журналістів, 9 – отримали поранення, 1 – зник безвісти та 2 -перебувають у полоні.

Організатори наголошують, що світ має визнати, що Росія є агресором, а в Україні триває війна, а не «криза», «конфлікт» чи «військова операція». І значною мірою це залежить саме від журналістів.

Виставка «Call the War а War» відбувається за підтримки Українського ПЕН-клубу, Львівський медіафоруму, Інституту масової інформації, Ukraine Media Center, Львівської міської ради та Премії імені Георгія Ґонґадзе. Вона діятиме на площі Ринок до 3 квітня.

 

Матеріал підготовлено за підтримки New Democracy Fund. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію New Democracy Fund.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі