- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

За збереження Жовківського замку доплатять майже 6 млн грн оштрафованому за змову підприємству

11.01.2022 @ 09:00 в Львів,НОВИНИ

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького підписала [1] договір вартістю майже 5,8 млн грн на додаткові протиаварійні роботи в Жовківському замку із львівським ПОГ «Центр комплекс». Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, тобто без конкурсу, бо виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт, не зазначених у початковому проєкті. Відтак, враховуючи суму основного договору в 19,9 млн грн, на роботи скерують ще додатково майже 29%.

Того самого підрядника обрали, щоб «забезпечити сумісність нових робіт з тими», що виконувалися раніше.

«Без здійснення додаткових будівельних робіт неможливе закінчення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт задля збереження пам’ятки архітектури», – написано в обгрунтуванні закупівлі.

«Центр комплекс» входить [2] до списку недобросовісних підрядників Львівської міської ради. А вже після підписання договорів із галереєю підприємство віднесли до «чорного списку» АМКУ за змову на торгах. Включення до такого списку означає трирічну заборону участі в торгах.

Сумнівна конкуренція

Основний договір [3] на роботи в замку підписали з «Центр комплекс» влітку минулого року. Тоді фірма змагалась із житомирським ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», яка завантажила неповний пакет документів. Під час аукціону компанії не зменшували свої первинні пропозиції.

Згідно з даними Clarity, «Центр комплекс» змагався із «БК Сітіград» вже п’ять разів і кожного разу на Львівщині, а завжди перемагає «Центр комплекс». Як виявилось, житомирська фірма відсутня за місцем реєстрації і відома як субпідрядник [4] ТОВ «Будівельний альянс монтажпроект» львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.

Житомирський «Будівельний альянс монтажпроект» також дев’ять разів конкурував із «Центр комплекс», але тут навпаки львів’яни програли, а територіально всі закупівлі були не у Львівській області. Крім того, тепер вже «Центр комплекс» не вантажив повний пакет документів, які вимагав замовник, наприклад, у цій 44-мільйонній закупівлі [5].

У трійці найчастіших конкурентів «Центр комплекс», за даними Clarity, є компанії «Перспектива місто буд» (19 разів) і «Вест Білдінг Груп» (14 разів). Печатки цих компаній разом із згаданою «Будівельний альянс монтажпроект» та іншими знайшли при обшуках [6] в одному приміщенні.

Третім за кількістю зустрічей на аукціонах із «Центр комплекс» є ПОГ «Захід-Квартал» (20 разів). Власне, за змову між ними (офіційно – «антиконкурентні узгоджені дії» на торгах) 29 грудня 2021 року АМКУ оштрафував [7] «Центр комплекс» на 4,7 млн грн, а його конкурента – на 0,3 млн грн.

Підприємство об’єднання громадян «Центр комплекс» належить громадській організації «Львівська обласна асоціація всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України», чиїми засновниками є Василь Дашкевич, Юрій Погоріляк і Леонід Тарасенко. Минулоріч підприємство отримало підрядів на понад 90 млн грн.

Про Жовківський замок

Жовківський замок збудований [8] архітектором Павлом Щасливим на замовлення гетьмана Станіслава Жолкевського у 1594-1605 роках. Найбільшого розквіту замок досяг за панування Яна III Собеського, який 1674 року перетворив замок на багату королівську резиденцію.

Інтер’єр замку у Жовкві. Фото: md-ukraine.com

На проєкт «Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи по об’єкту «Комплексна реставрація і пристосування ансамблю Жовківського замку. Коригування» передбачене фінансування з державного бюджету – 20,3 млн грн в рамках проєкту президента України «Велика Реставрація», повідомили у відповіді на запит «Наші гроші. Львів» у Львівській обласній державній адміністрації.

 

Матеріал підготовлено в рамках проєкту IWPR за підтримки МЗС Норвегії. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію IWPR та МЗС Норвегії.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2022/01/11/za-zberezhennya-zhovkivskogo-zamku-doplatyat-majzhe-6-mln-grn-oshtrafovanomu-za-zmovu-pidpryyemstvu/

URLs in this post:

[1] підписала: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-12-17-019967-c

[2] входить: https://city-adm.lviv.ua/public-information/informatsiia-pro-nedobrosovisnykh-pidriadnykiv-postachalnykiv-vykonavtsiv

[3] договір: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-06-17-004801-c

[4] як субпідрядник: https://lviv.nashigroshi.org/2021/12/13/kompaniya-lvivskogo-biznesmena-zavyshhyla-tsiny-dlya-mykolayivskyh-vijskovyh/

[5] закупівлі: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-03-22-006191-a

[6] знайшли при обшуках: https://reyestr.court.gov.ua/Review/84939970

[7] оштрафував: https://amcu.gov.ua/news/informaciya-pro-rishennya-amku-29122021

[8] збудований: http://lvivgallery.org.ua/museums/muzey-zapovidnyk-zhovkivskyy-zamok

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.