- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

«Клубу Пікассо» не вдалося скасувати реєстрацію приміщення на Зеленій за міськрадою

15.12.2021 @ 08:30 в Львів,НОВИНИ

Господарський суд Львівської області повністю відмовив у задоволенні позову ПП «Клуб Пікассо», яке оскаржувало реєстрацію права власності на приміщення однойменного клубу на вул. Зеленій, 88 у Львові за Львівською міськрадою.

Джерело: рішення [1] суду, яке опублікували в реєстрі 13 грудня.

Нагадаємо, низка судових спорів між ПП «Клуб Пікассо» та міськрадою (в тому числі окремо із заступником міського голови) розпочалась після зміни власників підприємства. У червні минулого року підприємство перейшло у власність «НТА+», яке офіційно оформлене на головну редакторку телеканалу НТА Наталію Струк та креативного продюсера Віталія Крутякова.

Телеканал хотів облаштовувати в приміщенні телецентр. Однак в липні минулого року міська рада заявила, що має інші плани щодо будівлі на вул. Зеленій, 88. Якраз у червні виконавчий комітет Львівської міської ради передав [2] їх комунальній установі «Львівський міський молодіжний центр» для створення міського молодіжного центру.

Договір оренди у «Клубу Пікассо» на це приміщення завершився в липні цього року. І управління комунальної власності вже звернулося до підприємства з вимогою звільнити [3] орендоване майно.

Суть судового спору

У суді ПП «Клуб Пікассо» повідомило, що фактично з 2001 року орендує цілісний майновий комплекс державного комунального підприємства кінотеатр «Зірка» на вулиці вул. Зеленій, 88 (попередній орендар фірма «Палома» була реорганізована в це підприємство). Приміщення на вулиці Зеленій більш відоме тим, що там тривалий час працював клуб «Picasso».

У 2017 році виконком Львівської міськради вирішив зареєструвати за територіальною громадою Львова в особі Львівської міської ради право комунальної власності на ці приміщення площею 560,9 кв. м. Відповідний запис до реєстру внесли в 2018 році.

На думку «Клуб Пікассо», міськрада порушила його права, бо зареєструвала приміщення як окремий об`єкт нерухомого майна, а не в складі цілісного майнового комплексу. Основне, як виглядає, «Клуб Пікассо» цікавлять процедури, пов`язані з поверненням орендованого державного майна, наприклад, вибір організаційно-правової форми підприємства, заснованого на поверненому після оренди державному майні, визначення часток сторін у єдиному майновому комплексі тощо.

На думку міськради, позов є безпідставним. «Клуб Пікассо» не пояснив, яким чином проведена реєстрація майна порушує його права як орендаря і чи змінились з того часу їхні правовідносини. Оскільки навіть «Клуб Пікассо» не вважає себе власником майна, то і спір про право власності фактично відсутній.

Суддя Андрій Мазовіта погодився із позицією міськради. Його рішення ще може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.

Інші судові спори

Окрім поточного судового спору, є ще низка пов’язаних:

  • про визнання недійсним [4]рішення №502 «Про вирішення питання балансового обліку нежитлових приміщень на вул.Зеленій,88» (про передачу приміщень клубу «Львівському міському молодіжному центру»), найближче засідання відбудеться 5 січня 2022 року;
  • до заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка про визнання неправомірними дій [5] щодо проведення перевірки, наразі в першій інстанції суд відмовив у задоволенні позову ПП «Клуб Пікассо». Апеляційний суд у листопаді цього року закрив [6] провадження у справі;
  • до Управління комунальної власності Львівської міської ради про визнання неправомірними дій [7](щодо обстеження приміщень). У червні цього року суд закрив провадження у справі;
  • Управління комунальної власності ЛМР до «Клуб Пікассо» з вимогою звільнити [3] орендоване майно. Підготовче засідання призначили на 16 серпня 2021 року. Однак з того часу жодних ухвал не публікували, а на Судовій владі не вказано дати наступного засідання.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/12/15/klubu-pikasso-ne-vdalosya-skasuvaty-reyestratsiyu-prymishhennya-na-zelenij-za-miskradoyu/

URLs in this post:

[1] рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/101811654

[2] передав: https://www8.city-adm.lviv.ua/Pool/Info/doclmr_1.NSF/(SearchForWeb)/F5D049A517F863F2C2258585003F229D?OpenDocument

[3] вимогою звільнити: https://reyestr.court.gov.ua/Review/98609538

[4] визнання недійсним: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96906361

[5] визнання неправомірними дій: https://reyestr.court.gov.ua/Review/91297132

[6] закрив: https://lviv.nashigroshi.orgзакриттям%20провадження%20у%20справі

[7] визнання неправомірними дій: https://reyestr.court.gov.ua/Review/91297136

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.