Фірма івано-франківського «свободівця» освоїть 1,6 млн грн на тендері від обласної ради

Клас ліцею селе Воскресинці. Фото: edu.kolrada.gov.ua

Комунальне підприємство «Будінвест» Івано-Франківської обласної ради замовило будівництво системи зовнішнього водопроводу для ліцею у селі Воскресинці (Коломийський район) за 1,6 млн грн. Роботи виконає ТОВ «Контактбуд», що належить Володимиру Яцишину ‒ депутату Івано-Франківської обласної ради.

Технічним завданням передбачено, що переможець торгів будуватиме водопровід для ліцею до кінця 2022 року. За договірною ціною, найбільше «Будінвест» витратить на матеріали ‒ 1,2 млн грн, а прибуток фірми складе 23 тис. грн, тобто 1,4% від суми закупівлі.

Сумнівна конкуренція

Окрім переможця участь у торгах взяла лише приватна підприємиця Любов Шевчук. Під час аукціону учасники не знижували цінових пропозицій.

Закупівлею зацікавилась Держаудитслужба і 3 листопада розпочала її перевірку. Підставою для такого рішення вказані виявлені ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Однак детальнішого звіту на момент публікації ще немає.

В свою чергу, ми зауважили кілька ознак можливої змови на торгах. Зокрема як приватна підприємиця Любов Шевчук, яка конкурувала з переможцем тендеру, вперше взяла участь у відкритих торгах. Раніше вона переважно отримувала дрібні замовлення на обслуговування кондиціонерів, холодильників та ремонт квартир.

Крім того, Шевчук є співвласницею ТОВ «Клімат стандарт плюс», а ця   компанія на одному з тендерів  заявляла про наявність субпідрядного договіру із товариством «Редбудкомінвест» ‒ компанією, яка належить переможцю торгів Володимиру Яцишину.

Про підрядника

ТОВ «Контактбуд» одноосібно належить Володимирові Яцишину, який є депутатом Івано-Франківської обласної ради від партії «Свобода», членом постійної комісії з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму.

З початку 2020 року його підприємство «Контактбуд» отримало державних замовлень на 2,7 млн грн. Яцишин також володіє ще низкою інших фірм, серед яких ТОВ «Редбудкомінвест» та «Сервісбудекспрес», які також беруть участь у публічних закупівлях. Ці компанії отримали 198 млн грн та 6,3 млн грн від участі в державних тендерах з початку 2020 року.

За даними декларації за 2020 рік, Володимир Яцишин у вищезгаданих компаніях отримав 2,1 млн грн заробітної плати та дивідендів.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі