- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Юрист Козловського хоче забрати у виконкому право погоджувати будівництво

25.10.2021 @ 08:30 в НОВИНИ

Депутат Львівської міської ради від «ЄС» Юрій Ломага звернувся до суду, щоб позбавити виконавчий комітет міської ради можливості видавати містобудівні умови та обмеження.

Про це «Наші гроші. Львів» дізналися з ухвали [1] Львівського окружного адміністративного суду від 18 жовтня цього року. Юрій Ломага хоче оскаржити частину ухвали «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», яку депутати затвердили [2] в липні цього року. Сам ж депутат за це питання не голосував.

Він вважає, що виконавчий комітет не може видавати містобудівні умови та обмеження в межах міста, зокрема в історичному ареалі Львова. Натомість, на його думку, це повинен робити виконавчий орган з питань архітектури на чолі з головним архітектором. У Львові цю посаду обіймає Антон Коломєйцев.

Наразі суддя Оксана Клименко залишила позовну заяву Юрія Ломаги без руху, він може протягом десяти днів виправити її недоліки. Разом з позовом депутат також просив заборонити виконавчому комітетові видавати містобудівні умови та обмеження, поки триває судова справа. Однак суддя відмовила [1] йому в такому забезпеченні позову. Вона зазначила, що позивач не зміг аргументувати чому ця ухвала є протиправною.

Крім того, Юрій Ломага, на думку судді, не пояснив як ухвала «Про розмежування повноважень між виконавчими органами ЛМР» порушує його свободи, права чи інтереси. У позові він вказав, що ухвала стосується його, бо він є громадянином України, зареєстрований та постійно проживає у Львові.

Нагадаємо, юрист та депутат від «ЄС» Юрій Ломага представляє в судах інтереси фігуранта журналістських розслідувань, депутата Львівської обласної ради Григорія Козловського. Наприклад, він є представником [3] компанії «Дари Львівщини» щодо двох львівських ринків «Підзамче» та «Винниківського ринку». У жовтні ця фірма подала [4] позов до міської ради, щоб виключити мозаїку на будинку біля «Винниківського ринку» з-під захисту мозаїчних творів від руйнування.

Водночас його колега, адвокат Григорія Козловського та депутат Львівської міської ради від «ЄС» Олексій Різник намагається [5] оскаржити межі історичного ареалу Львова. Йдеться про рішення виконавчого комітету, затверджене 2005 року. Тепер ж, 22 жовтня цього року, виконком погодив [6] нові межі історичного ареалу, їх також затвердить Міністерство культури та інформаційної політики.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.

 


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/10/25/yuryst-kozlovskogo-hoche-zabraty-u-vykonkomu-pravo-pogodzhuvaty-budivnytstvo/

URLs in this post:

[1] ухвали: https://reyestr.court.gov.ua/Review/100402834

[2] затвердили: https://www8.city-adm.lviv.ua/inteam/uhvaly.nsf/(SearchForWeb)/FA3D777F43C50E8EC225871B00405B6D?OpenDocument

[3] представником: https://lviv.nashigroshi.org/2021/10/06/sud-vidmovsya-skasuvaty-aresht-na-rynok-donky-kozlovskogo/

[4] подала: https://lviv.nashigroshi.org/2021/10/13/rodyna-kozlovskogo-hoche-vyklyuchyty-z-pid-zahystu-mozayiku-na-lychakivskij/

[5] намагається: https://lviv.nashigroshi.org/2021/10/13/kozlovskyj-v-sudi-namagayetsya-skasuvaty-mezhi-istorychnogo-arealu-lvova/

[6] погодив: https://lviv.nashigroshi.org/2021/10/22/vykonkom-zatverdyv-mezhi-istorychnogo-arealu-lvova/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.