Технічний учасник допоміг дніпрянам отримати 18-мільйонний підряд на реконструкцію стадіону

Стадіон у селі Вишково

Відділ освіти Вишківської селищної ради замовив реконструкцію стадіону у ТОВ «ЕСГ-Україна» за 18,6 млн грн. Цікаво, що фірма конкурувала із технічним учасником, який не мав шансів на перемогу.

Згідно із договором, реконструкція стадіону у Вишково триватиме до кінця 2022 року. Проєктом передбачається заміна основи футбольного поля, дренажної системи, штучного покриття. Також облаштують трибуни, волейбольний майданчик та опори для освітлення. Роботи виконуватимуть за кошти місцевого бюджету. У 2021 році відділ освіти сплатить компанії 14,7 млн грн, а у наступному році ‒ 3,6 млн грн.

Окрім ТОВ «ЕСГ-Україна» участь у тендері взяла лише одна компанія ‒ ТОВ «Буддизайн-21». Це підприємство раніше не брало участі у відкритих торгах, лише отримало чотири дрібні замовлення на корчування пнів у рідному місті в Київській області та постачання сантехнічних кранів у Ніжині. Відтак, вже через відсутність аналогічного досвіду у фірми не було шансів перемогти. Крім того, представники фірми не завантажили жодних документів, окрім ліцензії на будівельні роботи та референс-листа, де зазначили, у яких компаній виконували субпідрядні роботи.

Як раніше писали «Наші гроші. Львів», «ЕСГ-Україна» змагалась за реконструкцію стадіону «Карпати» в місті Хуст вартістю 19,6 млн грн з ТОВ «Міленіум спорт». Тоді обидва учасники подали однакові документи, які замовник вимагав у довільній формі та зробили однакові помилки в інших тендерних документах.

Про підрядника

ТОВ «ЕСГ-Україна» зареєстровано у Дніпрі і фігурувало у кримінальному провадженні щодо завищення цін комунальними підприємствами міста та їхніми підрядниками. За версією слідства, посадовці міськради вносять «завищені» вимоги до дефектних актів. Компанії в свою чергу складають проєктно-кошторисну документація з вимогами та цінами, які не відповідають цінам на матеріали у регіоні, а під час робіт використовують дешевші матеріали. Таким чином «відсіюють» компанії не афілійовані до комунальних підприємств мерії. Остання ухвала оприлюднена в судовому реєстрі  у червні 2019 року.

Також «ЕСГ-Україна» фігурує у рослідуванні СБУ. За версією слідчих, Дніпровська міська рада уклала з фірмою низку договорів за завищеними цінами на щонайменше 30%.

У іншій справі Державна аудиторська служба довела, що фірма безпідствано завищила вартість виконання робіт на 44 тис. грн під час реконструкції стадіону в м. Олешки (Херсонська область).

Про підрядника

За даними Youcontrol, бенефіціарним власником компанії є Сергій Ковалевський. Раніше її власником був Анатолій Каюков. З початку 2020 року компанія одержала держзамовлень на 174 млн грн.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі