- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Литовська компанія через АМКУ виборола підряд на 18 млн грн

07.07.2021 @ 09:30 в Львів,НОВИНИ

Відділ освіти Червоноградської міської ради підписав договір [1] із ТОВ «Понтем. УА» на 18 млн грн на послуги із харчування для дитячих садків міста.

Компанія надаватиме кейтерингові послуги у 15 дошкільних навчальних закладах Червонограда та прилеглих населених пунктів до кінця 2021 року. Вартість харчування становитиме 66 грн для дітей віком 3-7 років та 52 грн для одно-трирічних дітей.

Щоправда, перемогти у закупівлі компанії вдалось лише після втручання Антимонопольного комітету України. Спершу тендерний комітет відділу освіти відхилив пропозицію. Своє рішення він мотивував тим, що компанія не дотрималась ціни на послуги з харчування. Виконком Червонограда вирішив, що у 2021 році вартість становитиме до 49 грн для дітей віком 1-3 роки та до 70 грн – для 3-6-річних.

Угоду збирались укласти із місцевим комунальним підприємством «Школяр», яке отримує замовлення переважно від Червоноградського відділу освіти. Однак «Понтем.УА» оскаржило це рішення. У скарзі фірма зазначила, що її цінова пропозиція не перевищує встановлений замовником бюджет закупівлі. АМКУ задовольнив скаргу, оскільки не знайшов порушень у пропозиції фірми.

Дискримінація від відділів освіти

Це не перший випадок, коли компанія через Антимонопольний комітет оскаржує закупівлі відділів освіти. Як писали [2] «Наші гроші», відділ освіти виконкому Бердянської міськради відхилив «Понтем.УА». За словами замовника, фірма не вказала енергетичну цінність страв в меню.

Компанія оскаржила в АМКУ своє відхилення та допуск суперників. АМКУ вказав, що учасник зобов’язався дотримуватись їхніх умов закупівлі, а тому немає підстав для відхилення. Натомість у Бердянську збираються оскаржити рішення в суді.

Про постачальника

На сайті [3] компанії зазначено, що «Понтем.УА» надає послуги з організації громадського харчування у школах, лікарнях, державних та приватних підприємствах, а діяльність розпочала у 1946 році у Вільнюсі.

«Понтем.УА» через компанію «Балтійос Паслаугу Групе» володіє Норкус Ірмантас із Литви. З 2021 року ТОВ «Понтем» отримало 25 держзамовлень на 105 млн грн, усі з яких на харчування в закладах освіти.

Норкусу Ірмантасу також належить фірма із схожою назвою ТОВ «Понтем. Експрес.уа». Ця компанія навесні 2020 року вперше виграла тендер Міноборони щодо харчування військових у трьох областях за 181,7 млн грн. А також через скаргу в АМКУ завадило [4] Академії сухопутних військ укласти договір пов’язаною підприємицею та отримало 4 млн грн на харчування іноземних військових на Яворівському полігоні.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/07/07/lytovska-kompaniya-cherez-amku-vyborola-pidryad-na-18-mln-grn/

URLs in this post:

[1] договір: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-03-16-000269-a

[2] писали: https://nashigroshi.org/2021/02/09/osvitiany-podaly-do-sudu-na-amku-iakyy-vernuv-pontem-na-torhy-vartistiu-13-mil-yoniv/

[3] сайті: http://pontem.com.ua/

[4] завадило: https://lviv.nashigroshi.org/2021/06/09/akademiya-suhoputnyh-vijsk-ne-zmogla-viddaty-ponad-4-mln-grn-na-harchuvannya-ulyublenym-shemshhykam/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.