- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Львівське управління поліції замовило бронеавтомобіль за 3,2 млн грн у тендерних махінаторів

02.07.2021 @ 08:30 в Львів,НОВИНИ

Головне управління Національної поліції у Львівській області з порушенням уклало угоду на закупівлю автомобіля для оперативного реагування за 3,26 млн грн із ТОВ «Реформ». Закупівлю здійснили [1] за грантові кошти у рамках проєкту «Створення системи швидкого реагування на злочини і події у Львові», який фінансується Європейським Союзом.

Згідно з договором, компанія поставить спецавтомобіль на базі фургону Mercedes-Benz 519. Весь корпус автомобіля буде броньованим, а також встановлене куленепробивне тоноване скло. Окрім цього, передбачається низка додаткового обладнання, серед якого системи кондиціонування, вентиляції, опалення у відділі екіпажу та камера заднього виду з дисплеєм для водія.

Постачальник ‒ тендерний махінатор   

Компанія ТОВ «Реформ», із якою уклали договір, фігурувала [2] у матеріалах «Наші гроші. Львів» ще у 2018 році. Тоді компанія імітувала конкуренцію із фірмою ТОВ «Свебор Сталь Україна» на закупівлі спецавтомобіля для Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Учасники подали довідки з аналогічним текстом та однаковими помилками, а ще конкуренти використовували одну ІР-адресу, мали спільних працівників та господарські відносини.

У березні 2020 року Антимонопольний комітет оштрафував [3] «Реформ» і «Свебор Сталь Україна» по 68 тис. грн кожну. Штраф від АМКУ також передбачає, що фірми не можуть брати участь у відкритих торгах та деяких видах переговорних закупівель впродовж трьох років. Відтак, ТОВ «Реформ» не могла претендувати на це замовлення від поліції на відкритих торгах.

Проте в даному випадку провели переговорну процедуру через те, що на дві попередні закупівлі не прийшло достатньої кількості учасників.

Експерт з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов  пояснює:

«У випадку, якщо замовник проводить переговорну процедуру через відсутність достатньої кількості учасників, то він має перевірити, чи немає підстав для відхилення компанії за ст. 17 «Закону про публічні закупівлі». Серед пунктів статті ‒ відсутність штрафів від АМКУ. Управління поліції повинно було перевірити цю інформацію, яка є у вільному доступі [4]».

Центр громадського моніторингу має намір надіслати звернення до Державної аудиторської служби, яка перевірить цю закупівлю.

Про постачальника

ТОВ «Реформ» зареєстровано у селі  Нові Петрівці, що під Києвом, а його власниками є Василь Литвин, Олег Басюк і Максим Ульянкін. За даними [5] YouControl, з початку 2020 року фірма отримала чотири державних замовлення на 5,75 млн грн.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/07/02/lvivske-upravlinnya-politsiyi-zamovylo-broneavtomobil-za-3-2-mln-grn-u-tendernyh-mahinatoriv/

URLs in this post:

[1] здійснили: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-06-03-003305-a

[2] фігурувала: https://lviv.nashigroshi.org/2018/06/11/veterynaram-lvivskoji-prodspozhyvsluzhby-pid-vyhlyadom-spetsavtomobilya-kupyly-krosover-za-11-mln-hrn/

[3] оштрафував: https://lviv.nashigroshi.org/2020/04/07/lvivskyj-amku-oshtrafuvav-dvi-firmy-z-odnogo-sela-yaki-rozigraly-krosover-dlya-veterynariv/

[4] доступі: https://amcu.gov.ua/napryami/oskarzhennya-publichnih-zakupivel/zvedeni-vidomosti-shchodo-spotvorennya-rezultativ-torgiv

[5] даними: https://youcontrol.com.ua/contractor/?id=8462343&tb=government-procurement&year=2021

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.