Тростянецька сільська рада віддала шість гектарів лісу під приватні паї

Фото ілюстративне. Джерело: explorer.lviv.ua

Миколаївський районний суд Львівської області продовжив досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке стосується зловживання службовим становищем посадовцями Тростянецької сільської ради через відведення земель оборони під особисте селянське господарство. Справа розслідується з 2018 року.

Джерело: ухвала від 24 травня 2021 року.

З інформацією про порушення вперше звернувся до поліції староста села Липівка, поблизу якого розміщені зазначені землі. Він повідомив про рішення Тростянецької сільської ради про відведення трьох ділянок під ведення особистого селянського господарства.

Слідство встановило суперечності в документації про відведення ділянок.  Зокрема, в технічній документації Тростянецької сільської ради зазначено цільове призначення ділянок «для ведення особистого селянського господарства», вони також відображені в планово-графічних матеріалах як ділянки для сінокосів. Проте за результатами огляду території слідчі виявили, що насправді тут 30-40-річний ліс.

Чевоним позначено виділені ділянки, поруч велика територія військової частини

Ділянки передали у приватну власність військовому Володимирові Матущаку, ексраднику голови Миколаївської РДА Юрію Середі та Тарасові Тягнибоку, який ще донедавна займався нерухомістю як приватний підприємець, а сьогодні є співзасновником ГО «Львівська асоціація барменів».

За матеріалами судової справи відомо, що до 2008 року ці ділянки загальною площею 6 га (4623081200:15:002:0023, 4623081200:15:002:0024, 4623081200:15:002:0025) перебували у користуванні військової частини К 1412 та згодом були передані до місцевої сільської ради, яка зарахувала їх до земель запасу.

Слідство вважає, що таке рішення є незаконним, оскільки при передачі не було змінено цільове призначення. Суд в рамках продовження досудового слідства призначив земельно-технічну експертизу  на серпень 2021 року.  А термін досудового розслідування продовжено на шість місяців – до 24 листопада 2021 року.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі