ЛКП перемогло свого постачальника в обслуговуванні інтернету для міськради

Фото: Роман Кравчук

Львівське комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій» отримає 216 тис. грн від департаменту розвитку Львівської міської ради за обслуговування, адміністрування та налаштування доступу до Wi-Fi-точок.

На відповідному відкритому тендері комунальне підприємство боролося зі своїм постійним постачальником ТОВ «ІТ-Інтегратор». Під час аукціону учасники не змагалися між собою, їхні пропозиції були однаковими. Договір з «Міським центром інформаційних технологій» підписали тому, що воно подало свої документи на тиждень раніше.

Згідно з угодою, йдеться про встановлення точок доступу Wi-Fi та підключення ліній зв’язку. У тендерній пропозиції КП вказані 46 точок доступу моделі Aruba 303 H Series, ще 42 штуки Aruba 303 Series, один Wi-Fi моделі Aruba 305 Series та один – Aruba 535 Series. Також в міській раді встановлять 11 комутаторів HPE Aruba 2530-24G-PoE та два HPE 5130.

Це все − власне обладнання «Міського центру інформаційних технологій». Однак на момент публікації редакція «НГ. Львів» не отримала інформації, коли було чи буде закуплене це обладнання. Не знайшли цього ми також і на сайті публічних закупівель Prozorro.

Усе обладнання під’єднають до уніфікованої системи моніторингу мережевої інфраструктури, працездатність кожного пристрою повинні постійно відстежувати.

Також в обов’язки КП входить організація та підтримка захищеного безпровідного середовища з доступом до корпоративних ресурсів. Своєчасне встановлення оновлень обладнання та програмно-апаратного забезпечення. Працівники КП також повинні вирішувати проблеми з доступом до інтернету протягом однієї години з моменту їхнього виникнення.

Нагадаємо, ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» підпорядковане департаменту розвитку Львівської міської ради. Серед одних із завдань підприємства – створення, забезпечення функціонування та розвитку комп’ютерних інформаційних систем Львівської міської ради.

Сумнівна конкуренція

До проведення поточного тендеру ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» отримувало підряди на обслуговування Wi-Fi-точок за прямим договорами. Наприклад, протягом 2018-2020 років департамент розвитку Львівської міськради уклав з КП три відповідні угоди по 36 тис. грн. Ще один 48-тисячний договір з «Міським центром інформаційних технологій» підписали на початку квітня цього року.

Оскільки цього разу очікувана вартість закупівлі була 216 тис. грн, департамент розвитку провів відкриті торги, як того вимагає ЗУ «Про публічні закупівлі».

Єдиний конкурент КП – фірма «ІТ-Інтегратор» – подала частину документів, автором яких вказана Ірина Блавацька – працівниця та контактна особа на торгах ЛКП «Міський центр інформаційних технологій». Йдеться про тендерну пропозицію та лист-гарантію щодо відсутності підстав для відмови відповідно до ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі». Вони складені за шаблоном, як цього вимагав замовник департамент розвитку Львівської міської ради. На решті ж поданих документах або не вказані, або зазначені інші автори.

Сама Ірина Блавацька в коментарі редакції заперечила свою причетність до підготовки документів для фірми «ІТ-Інтегратор».

«Для мене це якийсь абсурд. Я готувала документи для комунального підприємства, а не для компанії. Не можу вам сказати, як так сталося, я в технічних моментах не розуміюся», − зазначила працівниця ЛКП «Міський центр інформаційних технологій».

У компанії «ІТ-Інтегратор» подякували редакції за звернення на «цю технічну помилку» та назвали ситуацію «безпрецедентним випадком, вартим детального вивчення». У своєму листі прес-служба фірми відповіла, що він свідчить про те, що компанії потрібно приділити увагу питанням впливу людського фактору на результати праці під час виконання рутинних операцій.

«Зі свого боку ми як організація: в деталях розглянемо обставини події, проведемо аудит шаблонів тендерних документів та проінструктуємо персонал щодо їхнього використання», − зазначили у відповіді редакції «НГ. Львів».

Хоча учасники вперше конкурують на торгах, київська компанія «ІТ-Інтегратор» та ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» знайомі одне з одним. За даними проєкту Clarity, саме з цією фірмою комунальне підприємство як замовник підписав найбільше договорів, починаючи з 2016 року. Йдеться про 5,3 млн грн на закупівлю технологічного обладнання, наприклад мережевих екранів, ноутбуків та ліцензій до серверів.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі