- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Діджиталізація Львівводоканалу у 2021 році коштуватиме майже три мільйони гривень

08.04.2021 @ 08:30 в Львів,НОВИНИ

«Львівводоканал» заплать 2,8 млн грн ТОВ «Софтсерв-Муніципальні технології» за програмне забезпечення білінгової системи нарахування коштів за надані послуги та особисті кабінети споживачів.

Угоди [1] було укладено [2] за переговорною процедурою через відсутність конкуренції – водоканал двічі оголошував торги, але до конкурсу зголошувалось лише ТОВ «Софтсерв-Муніципальні технології».

Що купив водоканал

Білінгова система – це механізм нарахування оплати користувачам відповідно до спожитого об’єму води. Інформацію споживачі можуть отримати в своєму особистому кабінеті або за допомогою чат-ботів у Viber та Telegram.

Цю систему розробила компанія «Софтсерв -Муніципальні технології» ще у 2011 році. Відтоді «Львіводоканал» щороку купує у них доступ до цієї системи та послуги з обслуговування за прямими угодами без відкритих торгів.

Цього року вперше оголосили аукціон на ці послуги, через зміни у законодавстві, пояснили у прес-службі. Водночас, розрахувати на конкуренцію неможливо, оскільки програма є авторською розробкою спеціально для потреб водоканалу. Робота над «Системою обліку комунальних послуг» тривала два роки.

Складніше і дорожче

Щороку підтримка системи коштувала водоканалу близько 1 млн грн. Необхідність підтримки зі сторони розробника у водоканалі пояснили специфічністю продукту та відсутністю програмістів, які могли б постійно вносити необхідні зміни. У 2021 році вартість зросла разом із зростанням складності системи.

Вже понад рік комунальники використовують так звані чат-боти для передачі показників лічильників у Viber [3] та Telegram [4]. Це також розробка «Софтсерв -Муніципальні технології», яка коштувала 36 тис. грн. Вони є частиною загальної білінгової системи, яка обслуговує близько 350 тисяч фізичних платників та 30 тисяч юридичних.

У додатках до угоди зазначається, що обслуговування одного клієнта фізичної особи коштує 0,48 грн ( ще у 2019 році ця сума становила 0,24 грн), юридичної – 2,5 грн. Одна година роботи спеціаліста «Софтсерв -Муніципальні технології» коштує 840 грн.

Про переможця

Компанія  «Софтсерв-Муніципальні технології» є дочірньою компанією львівської IT-компанії SoftServe. Власниками є Тарас Кицмей та Олег Денис. Протягом 20202-2021 років фірма отримала державних замовлень на 13,3 млн грн.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

 


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/04/08/didzhytalizatsiya-lvivvodokanalu-u-2021-rotsi-koshtuvatyme-majzhe-try-miljony-gryven/

URLs in this post:

[1] Угоди: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-02-17-004133-b

[2] укладено: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-02-17-011536-a

[3] Viber: https://chats.viber.com/vodokanal_lviv_bot

[4] Telegram: https://t.me/vodokanal_lviv_bot

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.