Суд анулював дозвіл на будівництво вже зведеного ЖК на Замарстинівській

Проект житлового комплексу на вулиці Замарстинівська, 162-164. Фото: Варіанти

Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував рішення попередньої інстанції про протиправність анулювання дозволу на будівельні роботи ТОВ «Колібрі». Йдеться про вже збудований житловий комплекс на вул. Замарстинівській, 162-164 – вул. Міртова, 7.

Джерело: постанова від 3 березня 2021 року.

Своє рішення суддя Роман Коваль обґрунтував тим, що містобудівні умови та обмеження на це будівництво знову скасовані. Відтак наказ інспекції ДАБК у Львові про анулювання дозволу на проведення будівельних робіт є правомірним.

Історія конфлікту

Першу частину свого житлового комплексу ТОВ «Колібрі» здало в експлуатацію в кінці 2017 року. Тоді ж виконком видав забудовникові містобудівні умови та обмеження на наступний десятиповерховий будинок. Місцеві мешканці садибних будинків були проти такого рішення, оскільки, зазначали вони, їхні інтереси ніхто не враховував, а громадських обговорень цього проєкту не було.

У квітні 2018 року почалися проблеми з будівництвом житлового комплексу. Спочатку інспекція ДАБК у Львові скасувала забудовникові містобудівні умови та обмеження. З’ясувалося, що для нового комплексу забудовник планував ліквідувати прибудинкові майданчики та стоянки, що не відповідає державним будівельним нормам. Проблеми були і з висотою будівлі – у проєкті вона становила 33,2 метри, а у виданих містобудівних умовах – 35 метрів. Окрім того, в МУО щільність забудови була передбачена 55%, хоча, згідно з зонінгом, максимальний відсоток забудови в зоні Ж-5 – 44% для триповерхівок та 28% для дев’яти поверхів.

Після виявлених порушень інспекція ДАБК також анулювала і дозвіл на виконання будівельних робіт. У листопаді 2019 року забудовник оскаржив його в Львівському окружному адміністративному суді. Свою позицію суд обґрунтував тим, що ТОВ «Колібрі» відновив містобудівні умови та обмеження на це будівництво. Однак вже в грудні 2020 року Восьмий апеляційний суд адміністративний суд скасував рішення попередньої інстанції, відтак містобудівні на цей комплекс є знову нечинними. Наразі забудовник подав касаційну скаргу.

Про забудовника

Компанія «Колібрі» зареєстрована у Львові на вул. Замарстинівській, 162 за місцем розташування житлового комплексу. Його власниками є Володимир Сендега та Владислав Мотильов.

Фірма й раніше фігурувала в судових позовах. Зокрема департамент економічної політики Львівської міської ради стягнув з фірми пайові внески на створення і розвиток інженерно-транспортної інфраструктури. Згідно з угодою, компанія мала сплатити майже 447 тис. грн за будівництво на вищезгаданій території.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі