Громада на Буковині продовжує замовляти вивіз сміття в екскомпанії свого голови

Магальська сільська рада у Чернівецькій області віддасть 340 тис. грн на утилізацію рідких побутових відходів та вивіз сміття ПП «Дор-Комун-Транс». Власником цієї компанії ще минулого року був теперішній голова цієї ж сільради Степан Саінчук.

Дві закупівлі по 195 тис. грн та 144 тис. грн провели за спрощеною допороговою процедурою, де єдиним учасником було підприємство «Дор-Комун-Транс». Уповноважений з публічних закупівель Магальської сільської ради Олександр Міхальчан пояснив «НГ. Львів» відсутність конкуренції тим, що «немає поблизу інших фірм, ніхто більше цим не займається». Окрім того, зазначив уповноважений, сільська рада вже співпрацювала з компанією, вона добре себе зарекомендувала.

«З підрядниками з інших міст у нас часто виникали проблеми, дуже важко з ними працювати. А коли компанія місцева, то можна підійти і все вирішити», − розповів Олександр Міхальчан.

Рідна фірма голови

Підприємство «Дор-Комун-Транс» зареєстроване 2017 року в селі Магала Чернівецького району. Фірму заснував чинний голова Магальської сільської громади Степан Саінчук. Цю інформацію редакції «НГ. Львів» він підтвердив у телефонній розмові.

Після перемоги на місцевих виборах у жовтні 2020 року Саінчук вийшов зі складу засновників та керівництва «Дор-Комун-Транс». Протягом жовтня минулого року директором компанії був колишній депутат Магальської сільської ради Микола Гостюк. А уже з листопада одноосібним власником та очільником компанії став місцевий непублічний житель Дмитро Тодераш.

Улюблений підрядник сільради

За даними проєкту Clarity, з моменту свого створення компанія «Дор-Комун-Транс» отримала найбільше державних замовлень саме від Магальської сільської ради – на 1,8 млн грн. З інших договорів компанії найбільшим був підряд від Новоселицької міської ради на 92 тис. грн, решту ж угод були дрібними.

Магальська сільська рада почала підписувати перші договори з фірмою «Дор-Комун-Транс» у 2018 році. В основному це підряди до 200 тис. грн на утилізацію рідких відходів, вивезення сміття та прибирання снігу. Ще один договір на 400 тис. грн стосувався капітального ремонту вул. Механізаторів в селі Магала.

Уповноважений з публічних закупівель Олександр Міхальчан зазначив редакції, що сільський голова Степан Саінчук ніяк не впливає на отримання компанією «Дор-Комун-Транс» підрядів.

«У нас немає тиску від сільського голови. Він дуже заможна людина, йому ці речі не дуже потрібні, він господарник, пильнує, щоб у всіх все було добре», − переконаний Олександр Міхальчан.

Інші замовлення голови  

Окрім володіння компанією «Дор-Комун-Транс», Степан Саінчук до грудня 2020 року працював як приватний підприємець, насамперед, на території Магальської сільської ради. Саме від цієї сільради, починаючи з 2019 року, він отримав підрядів на 1,3 млн грн. За даними проєкту Clarity, більшість з них були по 50 тис. грн на поточні ремонти вулиць в довколишніх населених пунктах.

За даними декларації за 2019 рік, Степан Саінчук працював у чернівецькому міському комунальному підрядному шляхово-експлуатаційному підприємстві. Він володіє чотирма нежитловими будівлями в селі Магала та одним приміщенням в Чернівцях. Йому також належить понад десять вантажних автомобілів та напівпричіпів.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі