- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

АМКУ оштрафував на 200 тис. грн підприємця за махінації на торгах «Ратуші-Сервіс»

16.03.2021 @ 08:30 в Львів,Наші перемоги,НОВИНИ

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало приватного підприємця Михайла Черняка і ТОВ «Алмо-Автогрупз» за імітацію конкуренції на торгах від ЛКП «Ратуша-сервіс». Йдеться про торги на ремонти приміщень львівської ратуші загальною вартістю 1,67 млн грн.

Джерело: рішення [1] АМКУ, яке винесли ще 25 лютого, однак оприлюднили на сайті лише 15 березня.

Підприємця Михайла Черняка оштрафували на 204 тис. грн штрафу, а ТОВ «Алмо-Автогрупз» на 84 тис. грн.

Раніше оштрафоване «Алмо-Автогрупз» мало назву ТОВ «БК Ера». Саме з такою назвою компанія брала участь у публічних закупівлях. Але наприкінці 2020 року фірма, окрім назви, змінила власника і адресу реєстрації. Під час торгів власником та директором був Роман Матушевський, а фірма була прописана у Львові. Зараз вона належить Тамарі Лук’яненко та змінила місце реєстрації на Краматорськ.

Про одну із цих закупівель із доведеним фактом змови «Наші гроші. Львів» написали [2] ще в травні 2020 року, а експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували скарги до АМКУ та Державної аудиторської служби. Йдеться про ремонт душових кабін у приміщенні Львівської міської ради за 750 тис. грн. Тоді виявилось, що документи конкурентів мали однакові дефекти друку чи сканування, що свідчить про їх підготовку на одній техніці. Крім того, згідно з документами, тодішній засновник та директор ТОВ «БК Ера» Роман Матушевський працював то муляром, то виконробом у приватного підприємця Черняка.

АМКУ підтвердив ці аргументи, а також виявив, що конкуренти подавали документи на закупівлі з однієї IP-адреси, використовуючи однакову піратську версію програми АВК-5 для створення кошторисів. Окрім цього, між Матушевським та Черняком існували господарські відносини – перерахунки  коштів на банківські рахунки. Ні компанія, ні приватний підприємець не змогли спростувати аргументів АМКУ.

Нагадаємо, окрім штрафу, рішення Антимонопольного комітету передбачає заборону підприємцям брати участь у відкритих торгах впродовж 3 років.

ТОВ «Алмо-Автогрупз» («БК Ера») за час свого існування отримало лише два державних замовлення на 924 тис. грн. Після зміни власника компанія не брала участі в публічних закупівлях.

Приватний підприємець Михайло Черняк, який зареєстрований у Києві уклав 8 контрактів на 6,5 млн грн. Серед яких — поточний ремонт [3] п’ятого поверху Львівської міської ради за 4 млн грн, де підрядник мав облаштувати хол, зону відпочинку та конференц-зал, але зараз виконання договору призупинили [4] через карантин.

Компанія, яка розпиляла тендер на душові за 750 тисяч в Ратуші, виграла незаконно [2]


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/03/16/amku-oshtrafuvav-na-ponad-200-tys-grn-pidpryyemtsya-za-mahinatsiyi-na-torgah-vid-ratusha-servis/

URLs in this post:

[1] рішення: http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=89716&schema=lviv

[2] написали: https://lviv.nashigroshi.org/2020/05/26/kompaniya-yaka-rozpylyala-tender-na-dushovi-za-750-tysyach-v-ratushi-vygrala-nezakonno/

[3] ремонт: https://lviv.nashigroshi.org/2019/10/25/khol-zona-vidpochynku-ta-konferents-zal-na-p-iatomu-poversi-ratushi-koshtuvatyme-4-mln-hrn/

[4] призупинили: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-07-18-000987-c?fbclid=IwAR3tMU2A4TEKrbn-QYtoiyJEq0_S-kXSfDuBdjWQmLCQybkCmSvPoHdL8XE

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.