- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Суд виправдав брата активістки Живко у справі незаконної реєстрації землі

01.03.2021 @ 08:30 в Львів,НОВИНИ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду скасувала вирок Михайлові Живку, двоюрідному брату відомої у Львові активістки Олени Живко, а кримінальне провадження закрила.

Джерело: ухвала [1] суду від 23 лютого 2021 року.

Державного реєстратора Михайла Живка обвинувачували в незаконній реєстрації прав приватної власності на земельну ділянку, яка належала місту.

Ще у 2013 році він зареєстрував право приватної власності на 0,15 га на вул. Липинського, 27 у Львові, де був «Львівський дослідний нафтомаслозавод». Сталося це за класичною «іпотечною схемою» – аналогічним чином з комунальної власності за цією ж адресою вибуло [2] ще 1,29 га (на землі збудовано житловий комплекс «Авалон»).

У грудні 2019 року суд визнав винним [3] реєстратора в службовій недбалості, повідомляв Zaxid.net, і присудив йому чотири роки позбавлення волі. Водночас звільнив від покарання у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Окрім кримінального переслідування прокурор заявив цивільний позов – про відшкодування майнової шкоди. Суд вирішив стягнути із Михайла Живка на користь Львівської міської ради майже 2,6 млн грн – це ринкова вартість ділянки площею 0,15 га (цікаво, що вкрадені поруч 1,29 га оцінили [4] лише в 5 млн грн).

На вирок суду Михайло Живко подав апеляційну скаргу, яка була задоволена повністю. Повний текст ухвали ще не опублікований. Однак відомо, що судді Альберт Белена, Василь Головатий і Оксана Маліновська-Микич скасували вирок, а кримінальне провадження закрили у зв`язку з відсутністю в діянні Живка складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 ККУ (службова недбалість). Крім того, поданий прокурором цивільний позов судді також залишили без розгляду.

Що з ділянкою

Відомо, що ділянкою на Липинського володіли фізичні особи, однак згодом право власності перейшло до «Глобал груп», а зараз вона належить фірмі «Інвест-Регіон». Цією компанією через ТОВ «Альянс холдинг» володіє «Богстоун холдінг Б.В.» і «Цицерон Холдінг Б.В.» (Амстердам).

Львівська міська рада судилась за цю ділянку. В апеляції суд визнав недійсним договір іпотеки, витребував в «Інвест-Регіон» як добросовісного набувача земельну ділянку і скасував записи в реєстрі. Лише влітку 2020 року Верховний суд підтвердив [5] це рішення.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/03/01/sud-vypravdav-brata-aktyvistky-zhyvko/

URLs in this post:

[1] ухвала: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95092257

[2] вибуло: https://lviv.nashigroshi.org/2019/07/03/park-avalons-koho-periodu/

[3] визнав винним: https://zaxid.net/brata_skandalnoyi_aktivistki_oleni_zhivko_viznali_vinnim_u_zemelnih_mahinatsiyah_n1497724https:/reyestr.court.gov.ua/Review/86549105

[4] оцінили: https://lviv.nashigroshi.org/2021/02/23/reyestratora-zvilnyly-vid-kryminalu-u-spravi-kradizhky-zemli-na-lypynskogo/

[5] підтвердив: https://reyestr.court.gov.ua/Review/89977637

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.