Поліція ще рік з’ясовуватиме, чи вкрали гроші на будівництві пологового в Бродах

Фото: Микита Печенко/Дивись. info)

Слідчий суддя Галицького районного суду Львова дозволив продовжити досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо завищення вартості будівництва пологового будинку у місті Броди. Розслідування продовжать ще на рік до 31 січня 2022 року. Про це стало відомо з ухвали суди, оприлюдненій 27 січня поточного року.

Розслідування ведеться з липня 2019 року. Слідчі підозрюють службових осіб управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації у змові зі службовими ж особами фірми «ХоСаРо» та у «привласненні бюджетних коштів» під час будівництва пологового будинку.

На думку слідства, вартість придбаного для пологового будинку обладнання завищена щонайменше на 1,9 млн грн. Такі висновки були зроблені на основі аналізу цін від офіційних постачальників та виробників на ринку у відкритих джерелах. Але тепер слідство потребує детального аналізу висновків товарознавчих експертизи. Для всього цього потрібно щонайменше 12 місяців. За попередні 18 місяців, за даними Єдиного державного реєстру, слідчі лише витребували і вивчають оригінали документів у всіх причетних сторін.

Пологовий будинок у Бродах відкрили два роки тому – у лютому 2019 року.  Його з пафосом відкривали тодішній голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та тодішній голова ЛОДА Олег Синютка. Будували лікарню майже п’ять років за кошти ЄБРР та місцевих бюджетів. Першопочатковий кошторис 2016 року складав 14,6 млн грн. Ця сума була скорегована у 2017 році до 35,1 млн грн. В обох випадках переможцем тендеру на будівництво було ТОВ «ХоСаРо».

Фото: Микита Печенко/Дивись. info)

Фірма «ХоСаРо» досить відома у Львові. Колись вона була близька до екс-мера Львова Любомира Буняка. Нещодавно також брала участь у фінансуванні президентської кампанії чинного мера Львова Андрія Садового, перерахувавши 2,7 млн грн у його виборчий фонд. Власниками фірми є Володимир Хома (90%) та Володимир Мазур (10%).

Позаминулого року підприємство потрапило у так званий «чорний список» АМКУ. Адміністративна колегія Львівського територіального відділення Антимонопольного комітету оштрафувала компанію на 136 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах в Червонограді. АМКУ звинуватив фірму у змові з ТОВ «Градобуд-Претистиж» та заборонив брати участь в торгах наступні три роки.

Проте фірма оскаржила рішення в суді і поки тривав розгляд, продовжувала брати участь в торгах. В результаті. АМКУ ще раз зафіксувало змову, вже на торгах від насіннєвого центру в Брюховичах, з тою ж компанією «Градобуд-Престиж та знову наклало штраф. Історія з судами продовжується. За даними Єдиного реєстру судових рішень, найближче засідання у справі «ХоСаРо» проти АМКУ призначено на 10 лютого поточного року.

Компанії з одного кубла «розпиляли» 11-мільйонний тендер на харчування хворих

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі