- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

За вимагання хабаря у львівської фірми арештували вже другого службовця

21.01.2021 @ 09:00 в Львів,НОВИНИ

Галицький районний суд Львова призначив податківцю Назарові Гроцькому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 90 тис. грн.

Начальника відділу по роботі з податковим боргом Залізничного управління податкової служби  Назара Гроцького підозрюють у вимагання хабаря від львівського підприємства за те, що він не буде передавати до виконавчої служби матеріали про стягнення коштів податкового боргу підприємства, а відтак рахунки фірми не будуть арештовані.

Джерело: ухвала [1] суду, оприлюднена в реєстрі 15 січня.

Гроцький вимагав у компанії ТОВ «Науково-виробничий центр «Інженерна екологія» 50 тис. грн хабаря за відтермінування арешту рахунків та майна компанії.

Раніше головне управління податкової служби звернулось з позовом до Львівського окружного адміністративного суду, оскільки компанія заборгувала виплати з податку на додану вартість на 450 тис. грн.

У грудні 2020 року Назар Гроцький зв’язався з заступником директора «Інженерної екології», з яким був знайомий, і повідомив, що відтермінує арешт, якщо той буде платити йому 15 тис. грн кожного кварталу. Проте згодом  він змінив свої вимоги і заявив, що розрахунок виплат треба вести від суми боргу, відтак, хабар становитиме 50 тис. грн, серед яких 30 тис. грн до кінця 2020 року, а решту — у січні 2021 року.

Під час останнього «траншу» у 20 тис. грн Назара Гроцього і затримали. Йому інкримінують ч. 3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди). У випадку, якщо його визнають винним, йому загрожує арешт від 5 до 10 років, а також заборона обіймати певні посади на три роки та конфіскацією майна.

Також 15 січня суддя задовольнив [2] клопотання слідчого та прокурора про арешт частки однієї із квартир, які належать Гроцькому.

Чи не найцікавіше у цій історії є те, що підприємство «Інженерна екологія» стало причиною арешту вже другого службовця з початку року. Як раніше повідомляли [3] «Наші гроші. Львів», лише 4 січня правоохоронці затримали заступника басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну Романа Новачка за вимагання 20 тис. грн «відкату» у фірми після її перемоги на тендері. А вже 5 січня відбулось затримання податківця.

Про підозрюваного

Згідно з декларацією [4] про доходи Назара Гроцького, у 2019 році йому нарахували майже 200 тис. грн зарплати. Ще близько 180 тис. грн отримала його дружина, Вероніка Гроцька, яка також працює у податковій службі, а також 15 тис. грн у вигляді соціальної допомоги для багатодітної сім’ї.  Службовий співволодіє двома квартирами у Львові на правах сумісної власності та не має іншого майна рухомого чи нерухомого майна. Мешкає родина у чужому будинку площею 103 кв. м.

Читайте нас в Instagram [5] і Telegram [6]


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2021/01/21/za-vymaganni-habarya-u-lvivskoyi-firmy-areshtuvaly-vzhe-drugogo-sluzhbovtsya-za-dva-dni-pospil/

URLs in this post:

[1] ухвала: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94031003

[2] задовольнив: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94122517

[3] повідомляли: http://lviv.nashigroshi.org/2021/01/19/zastupnykovi-nachalnyka-basejnovogo-upravlinnya-pryznachyly-181-tys-grn-zastavy/

[4] декларацією: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_8d87b068-22b6-452c-b606-06fdc7ab68ee

[5] Instagram: https://www.instagram.com/nashigroshi.lviv/

[6] Telegram: https://t.me/corruptLviv

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.