В Закарпатських опорних лікарнях оновлять обладнання на 50 млн грн

Фото ілюстративне. Джерело: Biomedical Engineering Training Center

Департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА закупив рентген-системи та обладнання для ультразвукової діагностики для опорних лікарень області на 49,6 млн грн.

Обладнання придбали за кошти урядової субвенції, передбаченої постановою від 16 грудня. Гроші можна витратити лише на рентгенівські апарати та УЗД. Всього МОЗ виділить місцевим адміністраціям 1,04 млрд грн. Обладнання постачатимуть в опорні лікарні областей. Для Закарпатської області передбачається 54 млн грн.

Раніше «Наші гроші. Львів» вже писали про аналогічні замовлення, які провели Тернопільська та Івано-Франківська облдержадміністрації. У Тернополі контракти уклали із ТОВ «Медіпрайм» на 42 млн грн, а у Івано-Франківській області постачальником  обладнання на 55 млн грн стало ТОВ «Ксенко».

Закарпатська ОДА купила обладнання у двох компаній: ТОВ «Еквіпмед» і ТОВ «АФС Медицинтехнік».

Що купили

За першим договором на 12,4 млн грн, підписаним із ТОВ «АФС Медицинтехнік» замовили вісім комплектів для ультразвукової діагностики. Придбали УЗД моделі CX50 по 1,55 млн грн за штуку. У Івано-Франківській області УЗД іншої моделей купували по 1,26 млн грн, а в Тернопільській — за 1,85 млн грн за штуку.

За іншим контрактом придбають вісім рентгенівських систем моделі Perform-X за 4,64 млн грн. Отож, сумарно компанії-постачальнику ТОВ «Еквіпмед» заплатять 37,1 млн грн. У Тернополі та Івано-Франківську рентгенівські системи замовляли по 4,85 млн грн за одиницю.

Куди поїде обладнання

В умовах контракту зазначені лікарні, для яких придбали обладнання:

  • Ужгородська центральна міська лікарня
  • Хустська районна лікарня
  • Рахівська районна лікарня
  • Берегівська районна лікарня
  • Тячівська районна лікарня
  • Мукачівська районна лікарня
  • Воловецька районна лікарня
  • Виноградівська районна лікарня

Про постачальників

ТОВ «Еквіпмед» зареєстроване у Києві, а його власником є харків’янин Олексій Куля. З початку 2020 року фірма одержала 27 державних замовлень на 116 млн грн.

ТОВ «АФС Медицинтехнік» засновано у вересні 2013 року. Згідно із інформацією на офіційному сайті, фірма є дочірньою компанією AFS Medizintechnik GmbH (Німеччина) і є офіційним дилером компанії Phillips. Саме УЗД цього виробника постачатиме фірма. Компанія отримала 38 контрактів на 72,2 млн грн від 2020 року.

AFS Medizintechnik GmbH належить в рівних частках належить Краутеру Свену, який зареєстрований у Гамбурзі та Олександру Халімону з Москви.

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі