У лікарнях з’явилися тести на коронавірус нового покоління по 165-300 грн

Тести на антиген, фото: ЛМР

Медичні заклади п’яти областей Західної України почали замовляти швидкі тести на антиген до коронавірусу по 165-300 грн. Ще два тижні тому такі тести в основному купували по 350 у ТОВ НВК «Фармаско».

Однією з перших тести на антиген в іншого постачальника замовила львівська 4-а міська клінічна лікарня. Медики придбали тести у ТОВ «Інкос лайн» по 200 грн китайського виробництва «Beijing Tigsun Diagnostics Co.,Ltd». Для отримання результату лікарі беруть мазок з носоглотки.

Велику партію тестів Panbio COVID-19 на 2,4 млн грн у ТОВ «Медкосвісс» купило управління охорони здоров’я Львівської міської ради. Виробником товару є компанія Abbott Rapid Diagnostics Germany GmbH, що входить до американського консорціуму Abbott. Вартість одного тесту – 240 грн.

Інші ж бюджетні установи протягом листопада замовляли тести у ТОВ НВК «Фармаско», які коштували по 350 грн за одиницю. Однак вже з початку грудня на ринку з’явилися й інші моделі тестів та інші постачальники.

Наприклад, ТОВ «Імед» пропонує експрес-тести на антиген по 165 грн за одиницю. За такою ціною їх замовив Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр. На момент публікації редакція не отримала інформації про виробника товару.

По 180 грн за штуку тести придбала Чортківська центральна комунальна районна лікарня у ТОВ «Екна Україна». Їхнім виробником є китайська компанія «L&H Biotech Limited». Для визначення антигену в таких тестах беруть мазок з носоглотки пацієнта, пояснила редакції «Наші гроші. Львів» лікар-бактеріолог лікарні Тетяна Овсинська.

За такою ж ціною тести COV-S23 китайського виробника «Assure Tech» замовила Городенківська центральна районна лікарня. Відповідний договір підписали з ТОВ «Ексдіа Плюс». Ці тести також визначають антиген за допомогою мазка з носоглотки. Водночас модель COV-S23 по 300 грн придбає 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева в підприємиці Мар’яни Гасичак.

Також тести на антиген по 248 грн пропонує ТОВ «Вінкомед». Їх у компанії замовила Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня. Інформації про виробника на момент публікації редакція не отримала.

Нагадаємо, тести на антиген – це новий вид тестування на коронавірус, їх почали закуповувати восени. Відрізняються такі тести високою достовірністю, для діагностики беруть мазок з носоглотки. До цього часу для швидкої діагностики коронавірусу медики використовували тільки експрес-тести на визначення антитіл.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі