У Львові в 5 разів зросли закупівлі кисневих концентраторів

Загалом п’ять областей Західної України уклали угод на понад 50 млн грн
Фото умовне, джерело: Львівська міська рада

Протягом листопада медичні заклади п’яти областей Західної України спрямували 51 млн грн на закупівлю кисневих концентраторів. Обладнання потрібне у випадках нестачі відповідних балонів або спеціальної центральної подачі кисню.

На найбільшу суму уклали договорів на Львівщині – 18,5 млн грн. Це в 5,5 разів більше, аніж спрямовані 3,4 млн грн на аналогічні закупівлі у вересні-жовтні.

Наступне місце посідає Закарпаття – там уклали угод на 18 млн грн. У Тернопільській області спрямували 10,7 млн грн. Натомість 2,8 млн грн віддали на Прикарпатті, а найменше грошей – на Буковині, 1,3 млн грн.

Усі закупівлі, про які йде мова в цій публікації, провели за спрощеною процедурою звітування для подолання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Львівська область

Найбільший договір у листопаді підписав Львівський центр легеневого здоров’я − він отримає 200 кисневих концентраторів за 7,2 млн грн. Постачатиме товар ТОВ «Інкос лайн».

Також 200 концентраторів на 6,2 млн грн замовила Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги. Перші 100 концентраторів від фірми-постачальника ТОВ «Прантекс» лікарня вже отримала. Іншу частину обладнання поставить турецька компанія «Elmaslar ImaIat Tibbi Cihaziar».

Від цієї ж компанії 100 концентраторів на 2,3 млн грн отримає 5-міська клінічна лікарня Львова. Як пояснив редакції гендиректор лікарні Андрій Миськів, це – десятилітрові концентратори на один вихід з назальною трубкою.

Нагадаємо, з початку осені лікарні Львівщини замовили 87 кисневих концентраторів на загальну суму 3,4 млн грн. За даними Львівської міської ради, станом на 25 листопада у лікарнях міста було 288 концентраторів. Ще 254 апарати медики отримають до кінця року.

Закарпатська область

Цього місяця найбільше концентраторів замовила Закарпатська обласна клінічна інфекційна лікарня – 52 апарати на 2,7 млн грн. Інші дві угоди на 2,5 млн на постачання 45 концентраторів уклала Іршавська районна лікарня. Ще 47 концентраторів отримає Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака за 1,9 млн грн.

Також 43 концентратори отримає Виноградівська районна лікарня, ще 30 концентраторів матиме Хустська районна лікарня. А Берегівська центральна районна лікарня імені Бертолона Ліннера придбає 29 концентраторів, а також ще один потужний концентратор за 720 тис. грн.

Чернівецька область

Найбільше замовлення протягом листопада зробила Хотинська багатопрофільна лікарня. Вона отримає десять кисневих концентраторів на 400 тис. грн. Угоди інших медичних закладів коливалися від 90 до 120 тис. грн.

Такі невеликі замовлення можна пояснити тим, що у жовтні для лікарень замовили 200 концентраторів. Департамент охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації спрямував на це 9,4 млн грн.

Тернопільська область

На Тернопільщині єдина Тернопільська міська лікарня №3 спрямувала 3,5 млн грн на закупівлі концентраторів. Медики отримають 40 апаратів, а також один концентратор за 1,3 млн грн з резервуаром на 270 літрів газу.

Також серед великих закупівель за місяць – концентратор О60-93 mini вартістю 720 тис. грн для Бережанської центральної районної лікарні. Інші ж замовлення медиків в основному були до 300 тис. грн.

Міський голова Тернополя Сергій Надал 27 листопада заявив, що місто активно працює забезпеченням лікарень кисневими точками. За його словами, частину концентраторів вже встановлюють, частину – доставляють.

Івано-Франківська область

На Прикарпатті найбільші угоди цього місяця уклала Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня. Медики замовили 20 концентраторів на 773 тис. грн. Ще 10 комплектів на 600 тис. грн отримає Івано-Франківська обласна клінічна лікарня.

Івано-Франківська область входить до трійки областей країни, де з початку року придбали найменше кисневих концентраторів. Навіть після серпневих вимог МОЗу про збільшення кисневих точок, в області за вересень-жовтень виділили лише 438 тис. грн на закупівлі концентраторів. Водночас Прикарпаття увійшло в трійку лідерів за кількістю придбаного медичного кисню.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі