- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Чернівецькі освітяни повторно замовили маски з порушенням тендерного законодавства у місцевої підприємиці

26.10.2020 @ 09:00 в НОВИНИ,Чернівці

Управління освіти Чернівецької міської ради 22 жовтня уклало договір із приватною підприємицею Майєю Зазубек із порушенням законодавства.

За договором замовили [1] 9,6 тис. багаторазових медичних масок, ціна однієї дорівнює 15 грн. Раніше управління освіти вже проводило аналогічну закупівлю [2], а постачальником також була Майя Зазубек.

Тоді «Наші гроші. Львів» зазначали, що товар замовили за спеціальною спрощеною процедурою для подолання пандемії COVID-19. Така процедура передбачає закупівлі за прямими договорами, без проведення конкурсу. Проте багаторазові маски відсутні у переліку відповідної постанови Кабміну.

«Постановою Кабінету Міністрів України визначено виключний перелік товарів і послуг, які можна закуповувати за спрощеною процедурою без проведення тендерних закупівель», − пояснював фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько.

Оскільки сума закупівлі перевищує 50 тис. грн, то управління освіти мало б оголосити конкурентну допорогову закупівлю. У ній може взяти участь не лише один учасник, а така процедура триває до 14 днів.

Микола Проданюк, який є контактною особою замовника, пояснив, що попередню закупівлю скасували, а зараз в управлінні існує нагальна потреба в масках. Крім того, у зв’язку з місцевими виборами, які будуть відбуватись 25 жовтня, потрібно забезпечити членів ЦВК засобами індивідуального захисту.

Також Микола Проданюк не вважає, що нову закупівлю провели з порушеннями, оскільки в постанові Кабміну, згідно з його трактуванням, зазначені різні види масок. Однак аналітик «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов пояснює, що за постановою можна купувати лише хірургічні і повнолицьові маски, а тому товар, який закупило управління освіти, знову придбаний з порушенням.

Майя Зазубек зареєстрована в Сторожинецькому районі Чернівецької області. Основною діяльністю підприємиці є торгівля в неспеціалізованих магазинах. Окрім замовлення від управління освіти, Зазубек підписала ще дві угоди з Магальською сільрадою на 50 тис. грн.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2020/10/26/chernivetski-osvityany-povtorno-zamovyly-masky-z-porushennyam-tendernogo-zakonodavstva-u-mistsevoyi-pidpryyemytsi/

URLs in this post:

[1] замовили: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-22-006603-a

[2] закупівлю: http://lviv.nashigroshi.org/2020/10/07/chernivetski-osvityany-z-porushennyam-zamovyly-bagatorazovi-masky-na-145-tys-grn-u-mistsevoyi-pidpryyemytsi/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.