Нотаріусу Козловського оголосили підозру за підробку документів в схемі крадіжки ділянки на Липинського

Суддя Печерського районного суду дав дозвіл на застосування до нотаріуса Ольги Новосад запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання через оголошення їй підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги). Підозру оголосили ще у липні, а інформація про оголошення запобіжного заходу стала доступною у Єдиному державному реєстрі судових рішень 21 вересня поточного року. За даними Судової влади, 28 вересня ухвалу оскаржили в апеляційному суді, але розгляду ще не відбулось.

Старший слідчий в особливо важливих справах головного слідчого управління Національної поліції України наполягав на домашньому арешті, але суд не підтримав клопотання, зокрема, з огляду на «міцність соціальних зв`язків підсудної, те, що раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася та позитивну характеристику за місцем роботи та проживання».

«Внаслідок протиправних дій приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу із власності Львівської міської ради незаконно вибула земельна ділянка площею 1,29 га, кадастровий номер 4610137500:05:001:0038, вартістю 1,38 млн грн», – йдеться у матеріалах справи.

Нагадаємо, йдеться про нотаріуса, яка посвідчувала договір іпотеки для схеми Григорія Козловського, в результаті якої місто втратило ділянку площею 1,29 га на вулиці Липинського, 27. Детально ми писали про це у  розслідуванні «Парк авалонського періоду».

Виявилось, що ще у 2014 році під час розпродажу майна збанкрутілого «Львівського дослідно нафтомаслозаводу», який мав велику територію на вулиці Липинського, з аукціону продали лише майно заводу (будинок та ставок). Але новий власник присвоїв собі також і земельну ділянку, на якій воно було розташовано , вніс її в іпотеку та віддав у рахунок погашення боргу. Далі майно переоформляли ще двічі, і кінцевим власником ділянки став Григорій Козловський.

У 2016 році було відкрито кримінальне провадження «за фактом внесення завідомо неправдивих відомостей невідомими особами у договір іпотеки», але вже у березні 2017 року його закрили через «відсутність складу злочину». У липні 2019 року відкрили нове провадження. А у листопаді – прокуратура Львівської області звернулась з витребуванням її з незаконної власності. В результаті вже у лютому 2020 року домовились, що офіційна, на той момент, власниця ділянки племінниця Григорія Козловського Віталія Дяченко компенсує міському бюджету 1,05 млн грн та поверне ділянку в комунальну власність.

Тоді ж у лютому начальник управління представництва інтересів держави в суді Прокуратури Львівської області Василь Гайворон заявив, що розслідування у кримінальному провадженні щодо вкраденої ділянки на вул. Липинського, 27 у Львові буде продовжуватиметься.

До речі, як раніше повідомляли «Наші гроші. Львів», нотаріус Ольга Новосад також реєструвала незаконні угоди, що призвели до крадіжки комунального майна Львова під час «Афери століття» – масштабної крадіжки комунальної власності приватними особами, про яку стало відомо у грудні 2016 року.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі