- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Лікарня в Заставні отримає додаткове обладнання для лікування хворих на COVID-19

12.10.2020 @ 10:00 в НОВИНИ,Чернівці

Заставнівська центральна районна лікарня (Чернівецька область) 7 жовтня замовила апарат штучної вентиляції легень та імунноферментний аналізатор на загальну суму 1,08 млн грн. Апаратуру поставлять до кінця жовтня.

Медики отримають [1] апарат штучної вентиляції легенів Medin-CNO вартістю 695 тис. грн. Це обладнання компанії Medin, яка належить швейцарському виробникові Hamilton Medical. Воно призначене для дихальної терапії пацієнтів і стане сьомим апаратом ШВЛ для Заставнівської центральної районної лікарні.

«Зараз у нас є шість апаратів ШВЛ, станом на 8 жовтня з них були зайняті п’ять, хоча ситуація постійно змінюється. Водночас в стаціонарному відділенні лікарні на сьогодні лежить 27 пацієнтів, загалом у нас 34 ліжок», − пояснив заступник головного лікарня з економічних питань Віталій Гульчак.

Також Заставнівська лікарня придбає [2] імунноферментний аналізатор «Прізматік» зі спеціальними додатками за 384 тис. грн. Він дозволить медикам визначати антитіла до коронавірусу завдяки такому методові дослідження як імунноферментний аналіз.

Віталій Гульчак сподівається, що це обладнання пришвидшить та полегшить роботу медикам.

«Зараз лабораторія розташована в Чернівцях, а ми районна лікарня. Дослідження потрібно возити кожен день, це додаткові витрати на транспорт, а також втрата часу – на ці результати потрібно чекати», − зазначив він.

Обидва договори на постачання обладнання підписали з підприємицею Оксаною Бабущак. Вона зареєстрована 2015 року в Київській області та спеціалізується на роздрібній торгівлі.

Протягом 2019-2020 років підприємиця отримала державних замовлень на 4,8 млн грн, враховуючи поточні угоди. Її постійними замовниками є медичні заклади Івано-Франківської та Чернівецької області, зокрема на Буковині підприємиця отримала 4,7 млн грн.

Нагадаємо, Заставнівська центральна районна лікарня належить до закладів, які приймають хворих на коронавірус. За словами заступника головного лікаря з економічних питань Віталія Гульчака, інфекційне відділення лікарні відкрили на початку травня цього року. Однак лише у вересні медики отримали спеціальне «ковідне» фінансування, а до цього часу таких коштів їм не виділяли.

 

За даними Prozorro, протягом карантину лікарня спрямувала за спрощеною «ковідною» процедурою 3,9 млн грн, враховуючи поточні договори. В кінці березня медики також придбали [3] апарат штучної вентиляції легень вартістю 320 тис. грн у вже згаданої Оксани Бабущак.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2020/10/12/likarnya-v-zastavni-otrymaye-dodatkove-obladnannya-dlya-likuvannya-hvoryh-na-covid-19/

URLs in this post:

[1] отримають: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-07-008377-a#tender

[2] придбає: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-07-008210-a

[3] придбали: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-03-30-000987-b

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.