Буковинський онкоцентр замовив лабораторну центрифугу на чверть дорожче ринку

Фото умовне

Буковинський клінічний онкологічний центр 6 жовтня підписав договір із приватною підприємицею Наталією Місюрою на закупівлю лабораторної центрифуги за 308 тис. грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

За договором замовили центрифугу Mikro 220R німецької компанії Andreas Hettich, яка використовується для лабораторних досліджень. У документі з описом товару, завантаженим онкологічним центром, зазначено, що обладнання використовуватимуть для підготовки зразків до ПЛР. Для центрифуги Mikro 220R застосовують різні типи роторів, у якому обертаються пробірки. У цій закупівлі – це кутовий ротор моделі 1195A, у якому можна обробляти одночасно 24 пробірки.

Центрифуга Mikro 220R. Фото: ledum.com.ua

У публічних закупівлях інших медзакладів і будь-яких інших державних установ нам не вдалось відшукати випадки оплати за таку комплектацію центрифуги. Однак такий товар існує на ринку. У компанії «Ледум», яка є дилером виробника, повідомили, що такий комплект коштуватиме 7,4 тисячі євро, тобто близько 244 тис. грн, що на 64 тис. грн дешевше, ніж у замовленні онкоцентру.

Під час підготовки цього матеріалу журналіст намагався отримати коментар Наталії Місюри щодо вартості центрифуги, однак телефон приватної підприємиці, який вказаний як контактний на порталі Clarity і телефон зазначений в документації  на інших тендерах, не обслуговуються.

Наталія Місюра зареєстрована у Києві і вперше співпрацює з буковинським онкоцентром. З початку 2020 року Місюра підписала 20 контрактів на 3,9 млн грн, переважна більшість яких від Головного військовий клінічний госпіталю в Києві.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі