- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Для обласної швидкої допомоги закуплять автомобілів на 20 млн грн для виїздів до пацієнтів з підозрою на коронавірус

07.09.2020 @ 09:00 в Львів,НОВИНИ

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 3 вересня замовив [1] десять автомобілів швидкої медичної допомоги на 19,6 млн грн. Транспорт поставить ТОВ «Автоспецпром» протягом трьох місяців після попередньої 50% оплати.

Закупівлю здійснили за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Придбання автомобілів медичної допомоги передбачене спеціальною постановою [2] Кабінету міністрів.

Нагадаємо, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф також залучений до боротьби з коронавірусною інфекцією. Тут працюють спеціальні бригади, які виїжджають на виклики людей з підозрою на коронавірус.

Медики отримають десять спеціалізованих автомобілів типу В на базі Citroen Jumper. Один такий автомобіль коштує 1,96 млн грн.

Транспорт укомплектований ношами для транспортування пацієнта, одним кисневим балоном на 2 тис. літрів та портативним балоном на 400 літрів. Для підтримки дихання також будують дихальні мішки, ларингоскопи для обстеження гортані та аспіратори.

До комплектації «швидкої» також входить обладнання для діагностики: апарат для вимірювання кров’яного тиску, портативний монітор пацієнта, глюкометр для вимірювання рівня глюкози в крові тощо. А також обладнання для першої медичної допомоги − дефібрилятор у випадку порушення серцевої діяльності, небулайзер для інгаляційної терапії, електрокардіограф, шприцевий насос тощо.

Це вже друга закупівля спецавтомобілів для обласного центру екстреної медичної допомоги протягом карантину. На початку липня медики замовили [3] дві «швидкі» у вже згаданого ТОВ «Автоспецпром» за 3,92 млн грн.

Компанія «Автоспецпром» зареєстрована 2012 року в Київській області. Половина фірми належить дочірньому підприємству «Регіон 2002», ще по 25% володіють Еміль Фісталь та Артем Фісталь. Компанія належить до групи братів Володимира та Германа Фісталів, основним напрямком якої є виробництво та продаж медичних товарів (ТМ Medicare®) і медичного обладнання, зазначає YouControl.

Протягом 2019-2020 років підприємство «Автоспецпром» отримало державних замовлень на 1 млрд грн, з яких лише – 25 млн грн у Львівській області (враховуючи поточний договір).

Компанія «Автоспецпром» фігурує [3] в низці кримінальних проваджень щодо неякісної сертифікації автомобілів. Наприклад, цьогорічне провадження стосується недобросовісної поставки 42 автомобілів швидкої допомоги у Тернопільській області. Слідчі зазначають, що фірма з порушеннями переобладнала вантажівки Citroen Jumper під автомобілі швидкої допомоги, а посадовці обласної ради перерахували за них кошти. Порушення переоснащення «швидких» стосувалися сертифікації на відповідність вимогам ДСТУ.

Водночас у фірмі «Автоспецпром» зазначили, що їхні автомобілі відповідають вимогам українського законодавства. Воно, переконана компанія, не містить жодних вказівок чи обмежень щодо типів шасі, на базі яких можуть виробляти автомобілі швидкої допомоги.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2020/09/07/dlya-oblasnoyi-shvydkoyi-dopomogy-zakuplyat-avtomobiliv-na-20-mln-grn-dlya-vyyizdiv-do-patsiyentiv-z-pidozroyu-na-koronavirus/

URLs in this post:

[1] замовив: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-09-03-000673-c

[2] постановою: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/225-2020-%D0%BF#Text

[3] замовили: http://lviv.nashigroshi.org/2020/07/06/medyky-oblasnoyi-shvydkoyi-dopomogy-otrymayut-dva-novyh-avtomobilya-dlya-vyyizdiv-do-patsiyentiv-z-pidozroyu-na-covid-19/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.