Львівський лабораторний центр повторно замовив респіратори з подвійною переплатою

Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я 6 липня підписав договір із приватною підприємицею Олександрою Стехнович на закупівлю однієї тисячі респіраторів моделі 3М Vflex 9152 на загальну суму 100 тис. грн.  Тобто вартість одного становитиме 100 грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Респіратори моделі моделі 3М Vflex 9152 американського виробництва, і державні установи замовляють їх досить рідко. Останні дві закупівлі провели на початку червня – виконком Вараської міськради (Рівненська область) та на початку травня – Київський центр нефрології та діалізу. Їх придбали за 114 та 75 грн за одиницю. Однак варто зазначити, що у той час вартість респіраторів була вищою.

Сьогодні середня роздрібна ціна таких респіраторів на ринку становить близько 50-60 грн/шт, тобто вдвічі дешевше, ніж їх придбав обласний лабораторний центр.

Респіратори 3М Vflex 9152 мають рівень захисту FFP2 та не обладнані дихальним клапаном. Аналогічні за технічними характеристиками респіратори Прилуцька лікарня, що у Чернігівській області, замовила за 24 грн за одиницю.

Це не вперше лабораторний центр замовляє респіратори із кількаразовою переплатою. Наприклад, 7 травня Центр уклав договір, за яким збирався придбати 320 респіраторів 3M 9322+ Aura. «Наші гроші. Львів» з’ясували, що вартість одного респіратора становила б 335 грн за штуку. В той час деякі магазини продавали їх по 130 грн. Тоді ми телефонували в компанію «Бравіс-КР», з якою підписали договір і нам повідомили, що продають таку модель по «80 гривень за готівку, плюс 20% ПДВ», тобто близько 100 грн, а не 320 грн.

Після цього юристи проекту «Тисни»(Bihus.info) написали листа замовникові про те, щоб знизити ціну або розірвати договір. Лабораторний центр відповів,  що вирішив розірвати договір за згодою сторін. Оскільки він перерахував повну оплату за респіратори «Бравіс-КР», фірма повинна повернути кошти на рахунок центру. Договір розірвали 26 травня, однак фірма поки не перерахувала гроші.

Після публікації новини в лабораторному центрі повідомили, що кошти були повернуті 15 травня (раніше редація перевіряла наявність цієї транзакції на Є-Дата, однак вона відсутня).

Олександра Стехнович зареєстрована у Івано-Франківську й окрім приватної підприємницької діяльності є власницею ПП «Хімреактиви». У 2015 році балотувалась на виборах до Івано-Франківської міськради. З початку 2020 року Стехнович підписала 73 договори на 2 млн грн.

Матеріал підготовлено за підтримки міжнародного фонду «Відродження»

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі