- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Закарпатська обласна дитяча лікарня під прикриттям карантину уникла торгів на закупівлю ліків

06.07.2020 @ 08:30 в НОВИНИ,Ужгород

Обласна дитяча лікарня в Мукачево 21 травня підписала договір на закупівлю ліків із ТОВ «Бадм-Б» загальною вартістю 299 тис. грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro [1].

Загалом придбали 10 найменувань ліків, переважно це антибіотики та розчини для інфузій.

Тендер провели за спеціальною спрощеною процедурою для подолання пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) і підписали договір із компанією напряму, без конкурсу.

Згідно з законодавством, використання цієї процедури закупівлі можливо лише для певного списку товарів та послуг, зазначених у постанові [2] Кабінету міністрів.

Проте лікарня внесла до списку ліки, які не передбачені постановою. Два лікарські засоби, які не входять до переліку затвердженого Кабміном, це препарати цефотаксим і цефотрин. Їх сумарна вартість за договором склала понад 268 тис. грн, тобто 89,5% від суми закупівлі.

Оскільки ці препарати не входить у перелік, а їх ціна більша ніж 200 тис. грн, то лікарня повинна була придбати їх на відкритих торгах, тобто через аукціон за участю не менше двох учасників.

Раніше «Наші гроші. Львів» писали [3] про подібні випадки незаконно проведених тендерів. У травні експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень», виявили, що свалявська лікарня аналогічно внесла ліки в список ліки, які не передбачені постановою. Договір також укладали із ТОВ «Бадм-Б». Після виявлених фактів прокуратура Закарпатської області розпочала досудове розслідування.

ТОВ «Бадм-Б» зареєстровано у місті Дніпро, а його власником є Олександр Дитяковський. З початку 2020 року фірма підписала 3,5 тис. контрактів на 546 млн грн.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2020/07/06/zakarpatska-oblasna-dytyacha-likarnya-pid-prykryttyam-karantynu-unykla-torgiv-na-zakupivlyu-likiv/

URLs in this post:

[1] Prozorro: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-05-22-001318-c

[2] постанові: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/225-2020-%D0%BF#n14

[3] писали: http://lviv.nashigroshi.org/2020/05/25/zakarpatska-prokuratura-rozpochala-rozsliduvannya-zakupivli-zajvyh-likiv-svalyavskoyu-likarneyu/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.