- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Брюховичі злили «Онуру» 11-мільйонний тендер на ремонт дороги, яку конкурент пропонував зробити на 20% дешевше

17.06.2020 @ 09:00 в Львів,НОВИНИ

Брюховицька селищна рада 9 червня підписала договір на ремонт вулиці Під Осовою вартістю 11,27 млн грн з ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл». Про це стало відомо із сайту закупівель Prozorro [1].

Попередній тендер на ремонт цієї ж вулиці, де найдешевша пропозиція в 9,4 млн грн надійшла від ПП «Рома», селищна рада скасувала 25 березня.

Тоді тендерний комітет Брюховицької селищної ради вирішив відмінити закупівлю [2], обумовлюючи це тим, що нині в цьому ремонті відпала потреба у зв’язку з надзвичайною ситуацією. Крім того, як зауважувала селищна рада, не може здійснюватись розподіл коштів на дану закупівлю доки діє надзвичайний стан (насправді діяла надзвичайна ситуація – ред.).

І хоча ніяких змін з часу першої закупівлі не відбулося, селищна рада знову оголосила торги, участь в яких взяло ПП «Рома» і ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл».

«Рома» знову запропонувало зробити ремонт найдешевше – за 9 млн грн. Пропозиція «Онуру» становила майже 11,3 млн грн. Втім Брюховицька селищна рада вирішила, що ціна – це не єдиний критерій вибору переможця, а лише 70%, крім того: 10% – кваліфікація виконавців і 20% – найкращий досвід із замовниками.

Попри значно дешевшу ціну, ПП «Рома» не надало підтвердження виконання договору, яке дорівнювало б або перевищувало очікувану вартість закупівлі. А тому перемога дісталась «Онуру».

Як пояснила у коментарі Анна Сулима, фахівець з публічних закупівель платформи «Ліга антитрасту», використання в цьому випадку селищною радою нецінових критеріїв є сумнівним. І у випадку скарги до АМКУ – ці критерії довелось би відмінити.

«І перша, і друга процедури оголошені до 19 квітня цього року, отже в поряду попереднього Закону «Про публічні закупівлі». Тому обрання будь-яких інших нецінових критеріїв за старою редакцією закону, яка містила виключні підстави для обрання нецінових критеріїв, дуже скептично сприймається, як учасниками, так і колегією АМКУ. У більшості випадків, якщо заходить скарга на документацію в частині обрання нецінових критеріїв – колегія скаргу задовольняє та зобов’язує замовника внести зміни і прибрати нецінові критерії. Отже, у другому випадку те, що замовник обрав нецінові критерії є сумнівним та, якщо була б скарга, вони б не пройшли до документації», – пояснила вона.

Власник та керівник ПП «Рома» Роман Демчина, який також є депутатом Львівської облради, відмовився коментувати цю закупівлю «Наші гроші. Львів». Через два дні після підписання цього договору на своїй сторінці у Facebook (і як потім підтвердив у коментарях львівським журналістам) він повідомив, що продає ПП «Рома».

«В цю галузь повернулись старі-добрі схеми, до яких я не хочу мати абсолютно ніякого відношення. Звичайно, можна боротись. Можна скаржитись в Антимонопольний комітет, писати листи до керівництва держави, судитись. Я приклав максимум зусиль. Але запалу та бажання до того щоразу стає все менше та менше», – написав [3] він.

Нагадаємо, через надзвичайну ситуацію Брюховицька селищна рада скасувала [4] 25 березня ще одну закупівлю, де мало б перемогти ПП «Рома» – на ремонт вулиці Січових Стрільців вартістю приблизно в 2 млн грн. Однак також повторно провела конкурс [5], і переможцем стало ПП «Рома» із пропозицією 2 млн 149 тис. грн.

Єдиний конкурент «Онур» спочатку запропонував виконати роботи за 2,44 млн грн, але під час аукціону зменшив ціну до 2,15. В цій закупівлі для вибору переможця також застосували нецінові критерії, однак «Рома» змогло підтвердити досвід.

Засновниками столичної компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Із нею пов’язана фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» (Туреччина).


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2020/06/17/bryuhovychi-zlyly-onuru-11-miljonnyj-remont-za-dorogy-yaku-konkurent-proponuvav-zrobyty-na-20-deshevshe/

URLs in this post:

[1] Prozorro: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-17-002177-b

[2] відмінити закупівлю: http://lviv.nashigroshi.org/2020/03/31/bryuhovychi-cherez-koronavirus-vidminyly-tendery-na-remont-vulyts-u-yakyh-onur-prograv-z-20-vidstavannyam/

[3] написав: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1381014652286841&id=100011349592835

[4] скасувала: http://lviv.nashigroshi.org/2020/03/31/bryuhovychi-cherez-koronavirus-vidminyly-tendery-na-remont-vulyts-u-yakyh-onur-prograv-z-20-vidstavannyam/?preview_id=22663&preview_nonce=9fefe26d65&_thumbnail_id=22667&preview=true

[5] конкурс: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-17-000566-c

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.