- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Лише 62 тис. грн штрафу отримали махінатори, які розпиляли 1,5 млн грн від львівських освітян

19.05.2020 @ 08:30 в Наші перемоги,НОВИНИ

Львівське обласне тервідділення Антимонопольного комітету України 14 травня оштрафувало приватних підприємиць Надію Мандзін та Ольгу Демкович за узгоджену поведінку на торгах. Змовниці сумарно отримають 62 тис. грн штрафу. Відповідне рішення [1] оприлюднили на сайті АМКУ 18 травня.

Надія Мандзін та Ольга Демкович брали участь у тендері відділу освіти Сихівського та Личаківського районів Львівської міськради на закупівлю риби для дитячих садочків ще в травні 2019 року. Сума договору становила 1,49 млн грн. Після оприлюднення контракту, «Наші гроші.Львів» зазначили факт змови [2] учасників, а юристи проєкту «Тисни» (Bihus.info) направили скаргу в АМКУ.

У новині ми вказали, що в учасників торгів спостерігалась дивна цінова поведінка. Під час аукціону вони не торгувались, а пропозиція Демкович була дешевшою майже на півмільйона – 1,08 млн грн. Однак згодом Ольга Демкович відмовилась від підписання договору, і таким чином замовлення отримала Надія Мандзін із пропозицією, що дорівнювала очікуваній вартості.

Підтвердження того, що Ольга Демкович виступала технічним учасником, також можна знайти в документах. В обох учасниць завантажені довідки з аналогічними помилками, хоча замовник вимагав їх у довільній формі.

Антимонопольний комітет підтвердив наявні докази, а також зазначив, що обидві підприємиці користувались однією IP-адресою для оплати участі в закупівлі та завантаження документів, а також використовували спільний номер телефону.

Надія Мандзін одружена з Миколою Мандзіном, який також фігурував [3] у публікаціях «Наші гроші. Львів». Миколу Мандзіна Антимонопольний комітет оштрафував ще у  2016 році, щоправда, лише на 500 грн. Він спотворив результати тендеру відділу освіти Сихівської районної адміністрації.

Окрім штрафу, рішення Антимонопольного комітету не дозволить учасникам перемагати у відкритих торгах протягом наступних трьох років.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2020/05/19/lyshe-62-tys-grn-shtrafu-otrymaly-mahinatory-yaki-rozpylyaly-1-5-mln-grn-vid-lvivskyh-osvityan/

URLs in this post:

[1] рішення: http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=88679&schema=lviv

[2] змови: http://lviv.nashigroshi.org/2019/03/12/klasychni-zmovnyky-rozvely-l-vivs-kykh-osvitian-na-try-mln-hrn-pid-chas-zakupivli-ryby/

[3] фігурував: http://lviv.nashigroshi.org/2016/06/03/pidpryjemtsiv-oshtrafuvaly-na-1-tysyachu-za-rozihrash-tenderu-na-380-tysyach/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.