Тимчасовий госпіталь на базі спорткомплексу в Чернівцях обійдеться міській раді у півмільйона гривень

Тимчасовий намет для огляду людей (джерело: БукІнфо)

Управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради замовило облаштування тимчасового госпіталю на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу «Олімпія» за 251 тис. грн. Ще сто ліжок з матрацами та постільною білизною на загальну суму 272 тис. грн передала чернівецька міська клінічна лікарня №3.

Тимчасовий госпіталь розгорнуть під час третьої хвилі зараження, якщо опорні медичні заклади будуть заповнені пацієнтами.

На сьогодні у спортивному комплексі «Олімпія» встановлюють кондиціонери, роботи планують завершити до кінця травня. Така послуга обійдеться міській раді у 175,5 тис. грн. Її замовили у місцевого підприємця Геннадія Любецького, який спеціалізується на обслуговуванні котлів, вентиляції та інших інженерних систем. Протягом 2019-2020 років він отримав замовлень на 498 тис. грн включно з поточним договором.

Також для облаштування тимчасового госпіталю міська рада придбала металопластикові вікна та будівельні матеріали до них (останньої закупівлі немає в Prozorro) на загальну суму 75,5 тис. грн. Постачальником товару є ПП «Фабрика вікон люкс», компанія власника фабрики вікон «Болена» Богдана Кіндрачука. Протягом 2019-2020 років «Фабрика вікон люкс» отримала замовлень на 477 тис. грн, враховуючи поточну угоду.

Облаштування тимчасового госпіталю на базі спортивно-оздоровчого комплексу “Олімпія” у Чернівцях (джерело: Facebook-сторінка міського голови Олексія Каспрука)

Як зазначає на своїй фейсбук-сторінці міський голова Чернівців Олексій Каспрук, комплекс поділили на дві зони: червону, де перебуватимуть хворі, та жовту − для медичного персоналу. У червоній зоні розмістили 88 ліжок для пацієнтів, тут є чотири вбиральні, душова та маніпуляційні. В жовтій зоні буде 12 ліжок для медиків, вбиральні, душова та їдальня.

Нагадаємо, міська лікарня №3 замовила 100 дерев’яних ліжок на ламельній основі BD-11 (200×80 см) по 750 грн/шт. Також 100 матраців «Стандарт» по 1,2 тис. грн за одиницю, 100 водонепроникних наматрацників за 280 грн/шт та стільки ж подушок холлофайбер по 155 грн/шт. Крім того, медики замовили 200 комплектів постільної білизни (два простирадла та наволочка) по 175 грн/шт. Якщо тимчасовий госпіталь не знадобиться, то всі ліжкомісця повернуть назад до медичного закладу.

У тимчасовому госпіталі розміщатимуть людей зі середнім перебігом хвороби, які потребують постійного нагляду та допомоги лікарів. База буде підпорядковуватися чернівецькій міській лікарні №1. Біля тимчасового госпіталю вже 17 квітня встановили намет, який слугуватиме пунктом огляду та відбору хворих.

Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія» на вул. Сидора Воробкевича, 6 визначили як додаткову госпітальну базу 1 квітня цього року на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чернівецької міської ради.

Станом на 8 травня Чернівецька область залишається лідером серед областей України з найбільшою кількістю хворих на COVID-19 − тут зареєстровано 2 097 випадків.

При цьому кількість вільних місць у медичних закладах області постійно зменшується. Ще 28 квітня у чернівецьких міських лікарнях №1 та №4 не залишилося вільних місць для хворих, відтак з 1 травня пацієнтів почала приймати й міська лікарня №3. Вже 6 травня міський голова Чернівців Олексій Каспрук повідомив, що ці три лікарні повністю заповнені. Наразі пацієнтів приймає Чернівецька обласна клінічна лікарня, медики також готують обласний госпіталь ветеранів війни.

Для прийому хворих на COVID-19 у Чернівецькій області урядом визначено десять медичних закладів. Це – чернівецька міська лікарня №1, центральні районні лікарні у Кельменцях, Кіцмані, смт. Глибока, Новоселиці, Сокирянах, районна лікарня у Хотині, Чернівецька обласна клінічна лікарня та Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня. Цей перелік вже доповнився вищезгаданими лікарнями №3 та №4, а також обласним госпіталем ветеранів війни.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі