Турківські освітяни скасували закупівлю на 2,5 млн грн із тендерними змовниками після публікації «Наші гроші. Львів»

Фото умовне (джерело: charivne.info)

Відділ освіти Турківської РДА 20 лютого після публікації «Наші гроші. Львів» скасував закупівлю на послуги із харчування учнів з підприємцями з однаковими документами. Загальна сума контрактів мала б становити 2,46 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Голова тендерного комітету Дмитро Кудрич підтвердив, що відділ освіти виявив порушення після ознайомлення із матеріалом «Наші гроші. Львів».

Загалом закупівлю проводили за п’ятьма лотами, однак в одному з них закупівля була неуспішною через відсутність достатньої кількості учасників. В інших переможцями мали стали приватні підприємці: Василь Стахнів, Людмила Фазан, Марія Данилів та спільне підприємство «Турківський комбінат громадського харчування».

Як раніше повідомлялось на сайті, підприємці та комбінат «поділили» між собою лоти закупівлі, і у кожній виграв відповідний учасник. У жодному лоті не торгувались та не знижували ціну.

В усіх учасників є низка однакових документів, хоча замовник вимагав їх у довільній формі (довідки про працівників, матеріально-технічну базу, тощо). В цих документах усі четверо учасників торгів припустились абсолютно однакових помилок.

Через тиждень після публікації, тендерний комітет опублікував протокол у якому зазначив, що відміняє торги через «неможливість усунення виявлених порушень законодавства».

Також експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» виявили, що жоден з учасників не надав усіх необхідних документів, наприклад, відсутні копії паспорта, аналогічного договору тощо. Тому, згідно із законодавством, тендерний комітет повинен був би відхилити усіх учасників торгів.

Експерти скерували відповідне звернення у Державну аудиторську службу, яка лише 24 лютого розпочала перевірку цієї закупівлі.

P.S. Раніше у матеріалі було помилково вказано, що договори розірвали. Однак закупівлю скасували на етапі акцепту. Редакція просить вибачення у читачів за помилку.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі