Медичний центр Західного регіону віддав понад 700 тис. грн тендерному змовнику за дорогий кисень

Військово–медичний клінічний центр Західного регіону закупив медичний кисень у підприємства, яке АМКУ назвало змовником, за дуже завищеними цінами.

За результатами відкритих торгів він замовив у ПАТ «Львівський хімічний завод» медичний кисень та інші промислові гази загальною вартістю 733 тис. грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro. Компанія неодноразово фігурувала у матеріалах «Наші гроші. Львів», зокрема, через спотворення результатів торгів із пов’язаною фірмою ТОВ «Львівкисень».

Вперше про пов’язаність цих компаній ми написали ще у 2014 році. Підприємства вказують спільні адреси, мають низку господарських угод тощо. А також у паспортах якості кисневих балонів в усіх своїх тендерних пропозиціях «Львівкисень» вказував виробником «Львівський хімічний завод». У 2019 році Антимонопольний комітет довів змову на торгах та оштрафував компанії.

Штраф передбачає також трирічну заборону на участь у відкритих торгах. Обидві компанії почали оскаржувати рішення АМКУ в суді. Справу «Львівського хімічного заводу» у першій інстанції розглянули у жовтні 2019 року, і суд погодився із доводами АМКУ та залишив рішення без змін.

Підписати договір із військово-медичним центром фірмі дозволило те, що на даний момент підприємство оскаржує це рішення у апеляційному суді.

На цьому тендері «Львівський хімічний завод» позмагався із «технічним» конкурентом – ТОВ «ДіПі Ейр Газ». Остання фірма не знизила вартість цінової пропозиції ні на копійку і не завантажила майже ніяких документів, отож не збиралась перемагати.

Хоча ТОВ «ДіПі Ейр Газ» важко назвати «тендерним новачком» – лише з 2019 року підприємство отримало 132 державних замовлення. «ДіПІ Ейр Газ» також є виробником промислових газів, однак як правило постачає продукцію у центральній та східній частині України.

Обидві фірми змагались на торгах вже 34 рази, серед яких 9 разів на території Західної України, де незмінно перемагав «Львівський хімічний завод».

Такий поділ ринку сприяє досить дивному ціноутворенню. Зокрема, львівський  військово-медичний центр придбав медичний кисень по 36,3 тис. грн за тисячу кубометрів на загальну суму 709 тис. грн.  А лише на два дні раніше, 28 січня, «Львівський хімічний завод» підписав  договір із Вінницькою обласною дитячою лікарнею, якій продав кисень за 16 тис. грн за тисячу кубометрів. Конкуренцію ПАТ у Вінниці склало також ТОВ «ДіПі Ейр Газ», яке знову не подало всіх потрібних документів.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі