Обласна лікарня купила дорожчу на 40% картоплю у фірми з третього покоління тендерних махінаторів

Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» за результатом відкритих торгів уклало договір на закупівлю картоплі із приватним підприємством «Товарна база». Сума договору становить 432 тис. грн, про це стало відомо з порталу Prozorro.

Загалом придбали 30 тонн картоплі, відтак вартість одного кілограма становитиме 14,4 грн. Варто зазначити, що середня вартість кілограма картоплі на гуртовому  ринку «Шувар» зараз становить 10 грн/кг, тобто понад 40% дешевше. Приблизно за такою ж ціною купують картоплю інші бюджетні організації у Львівській області. Наприклад, Новороздільська лікарня 1 листопада придбала картоплю по 10,8 грн/кг, а Військовий госпіталь Національної гвардії замовив аналогічний товар за 9,5 грн/кг.

Єдиним конкурентом на торгах виступив приватний підприємець Андрій Якимець із пропозицією на 134 тис. грн дешевшою. Проте тендерний комітет відхилив учасника через відсутність банківської гарантії та низки кваліфікаційних документів.

Приватний підприємець Андрій Якимець уже неодноразово фігурував у матеріалах «Наші гроші. Львів». Раніше він був власником ПП «Захід інвест торг» та поручителем ПП «Агропродовольча промислова компанія», які в свою чергу вдавали фіктивну конкуренцію на торгах і «розпиляли» понад 400 тендерів від львівських бюджетників.

У вересні 2019 року Антимонопольний комітет оштрафував ці компанії та заборонив брати участь в торгах протягом наступних трьох років, проте їм на зміну з’явилась нова генерація фірм тих самих власників: ТОВ «Продукти для всіх» і переможець даного тендеру  – ПП «Товарна база».

Ці фірми також вдають конкуренцію на торгах за схожою схемою: одна з цих двох компаній пропонує значно нижчу ціну, а коли крім них на торги ніхто не подався, і справа доходить до підписання договору, то фірма, що надала дешевшу пропозицію, відмовляється від підписання договору або не завантажує усіх документів. Таким чином перемога дістається «конкуренту» з дорожчою пропозицією.

«Товарна база» та «Продукти для всіх» вже 333 рази перетиналось на державних торгах.

Нагадаємо, що нещодавно ПП «Товарна база» намагалось продати відділу освіти Сихівського та Личаківського районів ковдру із неіснуючої тканини. У технічних вимогах до ковдр тендерний комітет вказав, що переможець повинен використати тканину «бязь набивна» із щільністю 300 г/м2. Але як заявив один із один із учасників закупівлі, співвласник «ТК-Домашній текстиль» Олександр Соколовський: «Таку бязь не зможе зробити ніхто, не має в світі таких технологій». І справді, нам не вдалось знайти закупівлю із такими вимогами. Згодом учасник відмовився від підписання договору.

ПП «Товарна база» зареєстроване у с. Солонка, Львівської області, а його власником є Іван Щекун. За менш ніж рік існування фірма отримала 303 державних контракти загальною вартістю понад 39 млн грн.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі