«Лідер Моноліт» не повернув майже 3 млн грн, які витратили з бюджету за знесення його будинку

ТОВ «Лідер Моноліт», чий незаконно зведений будинок знесли за кошт міського бюджету, так і не повернув місту 2,8 млн грн, витрачених на демонтаж. Про це «Наші гроші. Львів» повідомив Святослав Кіндратів, начальник юридичного відділу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Львова.

Нагадаємо, що півроку тому, 25 квітня 2019 року, завершився демонтаж незаконно збудованої будівлі вул. Личаківській, 259. Будинок зводили без дозвільних документів, а забудовником виступило ТОВ «Лідер Моноліт». Міська архітектурно-будівельна інспекція з 2016 по 2018 рік вела судовий спір про знесення цього будинку, і це поки що перший успішний випадок в Україні.

Залишки від незаконного будинку “Лідер Моноліт”

Забудовник повинен був знести будинок, однак нічого не робив, а тому у квітні цього року демонтувати будівлю розпочав підрядник від будівельної інспекції, на що міська рада виділила 2,8 млн грн.

Як пояснив Святослав Кіндратів, начальник юридичного відділу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Львова, інспекція може знести будинок, а гроші за ці роботи потім стягнуть із забудовника, оскільки демонтаж він мав здійснити за власні кошти.

Наразі “Лідер Моноліт” не повернув кошти. У такому випадку відшкодування відбувається за рахунок майна компанії. Єдиним майном “Лідер Моноліту” є земельна ділянка на Личаківській, 259. Експерти провели оцінку і встановили її вартість у майже 3 млн грн.

Уже відбулось два аукціони, але поки що ділянки ніхто не придбав. Тепер відбувається третій етап. Якщо аукціон знову не буде успішним, то земельна ділянка перейде у власність міста. Це станеться орієнтовно до кінця 2019 року.

Нагадаємо, це будівництво не є єдиним незаконним у Львові. Про те, чому не зносять інші будинки, читайте у нашому тексті «Майже знесені».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі