Стрийські комунальники знову відписали 1,9 млн грн «рідній» фірмі свого директора, спійманого на хабарі

Стрийський міський комбінат комунальних підприємств за результатами відкритих торгів підписав два контракти з ТОВ «Комунальник 1». Сумарна вартість двох договорів на послуги з вивезення сміття та оренду транспорту становлять 1,88 млн грн, про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

За першим договором ТОВ «Комунальник 1» надасть комбінату в оренду спецмашини. Вартість угоди 1,55 млн грн, серед яких 916 тис. грн це – бюджетні кошти, а ще 640 тисяч – кошти підприємства. Вартість оренди погодинна і, наприклад, за автомобілі-самоскиди вантажопідйомністю від 7 т до 20 тонн стрийський комбінат платитиме від 307 до 660 грн/год, а за спецавтомобіль для прочищення труб – 834 грн/год  (минулого року ціна дорівнювала 589 грн/год). Автовишка ламана коштуватиме 573 грн/год, бульдозер – 632 грн/год, а тягач з причіпом 722 грн/год.

У 2018 році аналогічні послуги також від цієї фірми вартували значно дешевше: 433 грн за автовишку і 539 та 590 грн за годину оренди бульдозера та тягача відповідно.

За іншим контрактом ТОВ «Комунальник 1» до кінця 2019 року вивозитиме сміття із вулиць та кладовища міста Стрий. Вивезення твердих побутових відходів із вулиць коштує 985 грн за тонну, а з кладовища – 499 грн. Варто зазначити, що два місяці тому, у квітні 2019 року із ТОВ «Комунальник 1» вже укладали аналогічну допорогову закупівлю, тоді вартість вивезення однієї тонни дорівнювала 658 та 345 грн відповідно.

Окрім переможця участь у різних тендерах взяли ТОВ «Спецавтотранс-Львів» і ТОВ «Стрийбудмонтаж». В обох випадках учасники не торгувались і не знижували цінових пропозицій.

Власником ТОВ «Комунальник 1» є Андрій Іськів, який раніше очолював ТОВ «Євроасфальт», яке належить Василеві Васьковичу. Він відомий як  директор Стрийського міського комбінату комунальних підприємств. Сам Васькович, за даними його декларації, за сумісництвом працює механіком у «Комунальник 1».

У січні Василь Васькович був затриманий за підозрою в отриманні 680 тис. грн хабара.  За версією слідства, Васькович організував незаконну схему із заволодіння бюджетними коштами під час проведення тендерів, до якої були залучені підприємці з Полтавської області.

Ухвалою суду від 6 лютого Василя Васьковича відсторонили від посади начальника Стрийського міського комбінату комунальних підприємств строком на два місяці. Зараз виконуючим обов’язки директора є колишній головний інженер комбінату – Сергій Остапчук.

У судреєстрі також повідомляється, що Васькович сплатив 1 млн грн застави, аби не перебувати під вартою, однак потім перешкоджав досудовому розслідуванню. Прокурор повідомив, що адвокат підозрюваного спілкувався зі свідками, намагаючись переконати їх надати інші покази, вручив дружині одного зі свідків повідомлення за підписом Васьковича про те, що договір про придбання автогрейдера він хоче розірвати та вимагає повернути кошти, сплачені комбінатом, погрожуючи судовим позовом.

Відтак у квітні суд вирішив забрати в дохід держави 1 млн грн застави, а підозрюваного взяти під варту у якості запобіжного заходу. Однак в результаті це рішення було успішно оскаржене в апеляційному суді.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі