На десяти тендерах учасники з однією контактною особою «розіграли» майже 8,5 млн грн

З початку року відділ освіти Свалявської РДА та Управління освіти Берегівської міськради за результатами відкритих торгів, де між собою конкурували пов’язані з одним консультантом учасники, уклали десять договорів на кейтерингові послуги та постачання продуктів харчування на 8,48 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Договори на постачання продуктів підписав відділ освіти Свалявської РДА, а кейтерингові послуги замовляло Берегівське управління освіти. Загалом держустанови провели 9 та 1 тендер відповідно.

Переможцем закупівлі на харчування школярів стало приватне підприємство «Олеся ЛМ» і отримало контракт на 2,32 млн грн. Власником приватного підприємства є Леся Попович, а її єдиним конкурентом виступив приватний підприємець Іван Вража. Варто зазначити, що контактною особою обох учасників зазначена одна особа – Леся Попович.

Крім ПП «Олеся ЛМ», Леся Попович зареєстрована як приватний підприємець та володіє ТОВ «Закарпатські енергетичні системи», яке не бере участі у тендерах. А також виступає контактною особою для інших учасників торгів. Наприклад, у свого чоловіка Володимира Поповича, який 5 разів конкурував із Іваном Вражею на торгах від Свалявського відділу освіти.

За один день, 30 січня, Володимир Попович підписав із установою 5 договорів на 3,56 млн грн. Також Іван Вража змагався із сином Лесі Попович – Константином Поповичем, і знову програв, а відділ освіти Свалявської РДА «відписав» Константину Поповичу 840 тис. грн.

За такою ж схемою відбулися і три тендери між приватними підприємцями Іваном Вражею і Євою Зінов’євою на 1,7 млн грн. Контактною особою обидва учасники знову зазначили Лесю Попович.

Загалом усі ці підприємці з 2018 року отримали 72 замовлення на понад 31 млн грн, більшість з яких від відділу освіти Свалявської РДА.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі