«Закарпаттяобленерго» зайво витратить 380 тисяч через хитромудру вимогу до учасників

ПАТ «Закарпаттяобленерго» 21 лютого підписало договір на послуги з охорони з ПП «Зодіак і К-1» вартістю майже 1,7 млн грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

З початку березня компанія забезпечить три цілодобових пости охорони з двома працівниками на об’єктах замовника: в селі Оноківці, в Ужгороді та Хусті. Договір діятиме до 1 березня 2010 року.

Участь в закупівлі взяло загалом 5 учасників. Пропозиції трьох дешевших на 264-380 тис. грн учасників замовник відхилив. Тому перемога дісталась «Зодіак і К».

Причиною відхилення трьох дешевших компаній стала відсутність підтвердженого аналогічного досвіду за якийсь із років протягом 2015-2018 рр. Так, ПП «Шериф-Захист» не «показало» у довідці досвід за 2015 та 2018 роки, ПП «Охоронне агентство «Легіон-Альфа» – за 2015 рік, ПП «Сенк-Охорона» – 2015-2017 роки. Крім того, другою причиною відхилення для «Сенк-Охорона» стало те, що п’ятий учасник торгів, ТОВ «СП «Сенк», має з ним спільного засновника.

У тендерній документації «Закарпаттяобленерго» вимагало від учасників довідку у довільній формі, про  виконання аналогічних договорів, які повинні підтверджувати наявність в учасника досвіду щодо надання послуг за 2015-2018 роки. Також замовник додав: «Надати копію аналогічного договору».

Цю вимогу неправильно зрозуміли троє учасників, і не подали даних щодо досвіду за всі вказані роки. За словами Мирослава Сімки, голови правління «Центру громадського моніторингу та досліджень», обленерго прописало вимогу щодо досвіду двозначно.

«З одного боку вказано, що потрібно показати досвід за 2015-2018 роки. З другого – в дужках замовник уточнив: «надати копію аналогічного договору». В однині. Замовник не уточнив, що потрібно вказати досвід за кожен із років у проміжку між 2015 та 2018 роком. Тому є сумніви в законності відхилення двох дешевших учасників. Ми звернемось до Держаудитслужби, аби вони перевірили цю закупівлю», – розповів Мирослав Сімка.

ПП «Зодіак і К-1» зареєстроване в селищі Кольчино Закарпатської області майже десять років тому. Раніше підприємство тендерів не вигравало. Власником є Іван Копча, який також контролює майже однойменне ПП «Зодіак і К». У 2018-2019 рр. це підприємство отримало замовлень на майже 1,1 млн грн на послуги охорони, спостереження, встановлення та обслуговування сигналізації.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі