Міськрада у Берегове незаконно віддала півмільйонне замовлення партнерові мера

Управління міського господарства та благоустрою Берегівської міської ради за неконкурентною переговорною процедурою закупівлі замовило послуги з прибирання та підмітання вулиць у ТОВ «Берег Вертікал» на 499,9 тис. грн. Про це стало відомо з порталу закупівель Prozorro.

Згідно з договором про закупівлю від 18 лютого, його дія поширюється на відносини сторін, які виникли ще з 1 січня. Підрядник надаватиме послугу до кінця лютого. Деякі вулиці та площі прибиратимуть щоденно і навіть двічі на день, однак більшість – один раз-двічі на тиждень. Загальна площа прибирання на місяць становить 1,9 млн кв. м.

Управління не проводило конкурсну закупівлю, бо була «нагальна потреба у закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин».

Як пояснив «Наші гроші. Львів» голова правління «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка, таку підставу управління могло використати лише у випадку негайної ліквідації наслідків надзвичайної ситуації або при наданні Україною гуманітарної допомоги іншим державам.

«При закупівлі послуг з прибирання управління міського господарства могло застосувати переговорну процедуру тільки у випадку, якщо перед тим двічі відміняло торги через відсутність достатньої кількості учасників. Більше ніяк», – розповів Мирослав Сімка.

За незаконне застосування переговорної процедури кожному з членів тендерного комітету, який голосував «за», загрожує адмінпротокол зі штрафом мінімум 11900 гривень, повідомив експерт.

Основним власником ТОВ «Берег Вертікал» є Микола Якимець (76%), депутат Берегівської міськради. Рештою володіють два угорські акціонерні товариства «Вертікал» та «Секом». Vикола Якимець та Берегівський міський голова Золтан Бабяк входять до числа засновників ГО «Клуб спортивного покеру Закарпаття» та ГО «Фонд Верке».

Як повідомляли «Наші гроші. Львів», нещодавно комунальне підприємство Берегівської міськради програло на торгах з вивезення сміття «Берег Вертікал». При цьому, довідки КП та «Берег Вертікал» були надруковані на одному пристрої.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі